- Spotkania wychowawców z rodzicami
- Godziny konsultacji dla rodziców i uczniów
- Lista podręczników 2024/2025 klasy 0 - VIII
- Rekrutacja przedszkole i oddział przedszkolny 2024/2025
- Rekrutacja klasa I 2024/2025
- Psycholog Pedagog
- Jadłospis w szkole i przedszkolu
- Dodatkowe zajęcia prowadzone w szkole
- UBEZPIECZENIE
- Konkursy 2024/2025
- Laboratoria Przyszłości
- Zdrowe nietrudne
- Procedura reagowania w sytuacji cyberprzemocy
- Informacja dla rodziców podstawowe zasady bezpieczeństwa - Internet
- BEZPIECZNY INTERNET
- Kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
- Projekt Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Egzamin ósmoklasisty – informacje dla rodziców i uczniów
• Kompetencje matematyczne w klasie 5b
Czy zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne muszą być nudne?
NIE!!!
Uczniowie z klas piątych podczas zajęć rozwijających kompetencje matematyczne korzystają z zestawu LEGO® Education SPIKE™ zakupionego z funduszy programu "LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI"
Dlaczego robotyka?
Robotyka łączy w sobie wiele dziedzin nauki. Dzieci mimowolnie uczą się przez dobrą zabawę. Na zajęciach (w przerwie od wkuwania matmy) budujemy, konstruujemy i programujemy roboty. Uczniowie od razu widzą efekty swoich działań.
Robotyka w szkole podstawowej ułatwia przejście przez kolejne etapy edukacji, wzmaga ciekawość do otaczającego świata i mocno angażuje.
#Laboratorium przyszłości - 1b
W czasie czwartkowych zajęć dodatkowych nasi uczniowie z klasy 1b zamieniają się w prawdziwych inżynierów.
Zajmują się budowaniem, konstruowaniem i testowaniem swoich konstrukcji. Wykorzystując klocki typu Gears! uczniowie w wspaniały sposób się bawili poprzez naukę i jaką zagwarantował im projekt Laboratorium Przyszłości.
Łukasz Bucholc
• #LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
Podczas zajęć dodtakowych nasi uczniowie zamianiają się w prawdziwych inżynierów. Obliczają, projektują, testują i udoskonalają swoje konstrukcje. Dzięki projektowi Laboratorium Przyszłości został zakupiony unikalny zestaw konstrukcyjny Budujemy mosty-POLYDRON, który wprowadza uczniów w świat techniki i inżynierii - dziedzin ściśle połączonych z matematyką i fizyką.
Marta Ostrowska
• PRACUJEMY Z POMOCAMI Z PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”
Podczas zajęć edukacji technicznej klasa 1a wykonywała konstrukcje z wykorzystaniem klocków „Młody inżynier”, zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Uczniowie uczyli się czytać proste schematy i wykonywać budowle zgodnie z rysunkową instrukcją.
Iwona Rachwał
Przegląd Wokalny - # Laboratorium Przyszłości.
II Przegląd Piosenki Wokalnej - "Koledy i pastorałki" - 20.01.2023 r. został zarejestrowany przy pomocy sprzętu audio - wizualnego zakupionego z programu Laboratorium Przyszłości.
Wideo relacja z Przeglądu Wokalnego
Rode NT1 + AI1
iRig HD
Lampa led
iphone 11 Pro Max
aparat fotograficzny: Nikon D5600 ze statywem.
Łukasz Bucholc, Romuald Graul
Pyszne i zdrowe koktajle owocowe
27 lutego klasa 8b postanowiła wykazać się talentem kulinarnym i przygotowała energetyczne napoje. Uczniowie przynieśli mleko i ulubione owoce: banany, jabłka, kiwi, pomarańcze.
Pod czujnym okiem wychowawcy miksowali składniki w blenderze firmy Tefal model InfinyMix+High Speed Blender zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Następnie przyszedł czas na najprzyjemniejszy moment, czyli degustację. Taki koktajl to zastrzyk energii przed matematyką oraz źródło witamin, których bardzo potrzebujemy w okresie przesilenia wiosennego.
Adriana Kawula
„SMACZNA WYCHOWAWCZA” - LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
W piątek 03 marca 2023r. w klasie V a odbyła się lekcja wychowawcza z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”
Temat przewodni lekcji to: Domowe urządzenia elektryczne – blender, toster.
A. Siwka
Budujemy z pomocami "Laboratorium Przyszłości.
Tory przeszkód stworzone przez uczniów klasy 1b z wykorzystaniem pomocy z "Laboratorium Przyszłości.
Łukasz Bucholc
Źródła energii odnawialnej – Laboratorium Przyszłości
Podczas lekcji biologii i geografii klasa 7 zapoznała się z zestawem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” . Zestaw doświadczalny "Energia odnawialna" pokazuje funkcjonowanie technologii czystej energii w formie miniaturowej. Zestaw pozwala na zasilanie obwodów elektrycznych za pomocą panelu słonecznego lub turbiny wiatrowej wykonanej z blach profilowanych wyprodukowanych w technologii używanej przez NASA. Kolejną możliwością jest wytwarzanie wodoru poprzez elektrolizę wody i przekształcenie go w energię elektryczną z wykorzystaniem ogniw paliwowych PEM.
Uczniowie z chęcią i ciekawością eksperymentowali, współpracowali w grupie poznając alternatywne źródła energii. Miejmy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w przyszłości. M.Bellwon
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. PIECZENIE GOFRÓW (16.11.2023)
Uczniowie klasy I na lekcji zamienili się w małych cukierników. Na początku pracy zostali zapoznani ze składnikami potrzebnymi do wykonania gofrów. Poznali zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, uczyli się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalali nawyki kulturalnego zachowania się przy stole.
Po starannym przygotowaniu ciasta, rozpoczęliśmy wypiekanie gofrów. Ich zapach roznosił się po całej szkole. Do dekorowania uczniowie przynieśli różne dodatki: świeże owoce, bitą śmietaną, dżem, cukier puder. Gofry wyszły znakomite.
Zuzanna Rywolt
Laboratoria przyszłości – matematyka
W ostatniej dekadzie listopada uczniowie klasy 5b na lekcji matematyki po raz kolejny korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wchodząc coraz głębiej w świat ułamków piątoklasiści uczyli się skracać i rozszerzać ułamki zwykłe. W tym celu korzystali z żetonów, które przedstawiały wybrane ułamki, a w efekcie ćwiczeń z żetonami dochodzili do wniosku, że dwa różne ułamki mogą mieć tę samą wartość.
Zajęcia z wykorzystaniem tych pomocy były atrakcyjne i inspirujące dla uczniów, każdy był mocno zaangażowany i przejęty w czasie wykonywania ćwiczeń. Niektórzy wcielili się w prawdziwych badaczy, którzy poszukiwali co raz to nowych rozwiązań.
Adriana Kawula
Laboratorium Przyszłości
JASEŁKA SZKOLNE 20.12.2023 r.
Do przygotowań inscenizacji, nagłośnienia, oświetlenia posłużył sprzęt zakupiony z projektu: "Laboratorium Przyszłości" m.in.: lampy led - oświetlenie, kamera CANON oraz gimbal MOZA - nagranie przedstawienia i aparat fotograficzny NIKON D5600 - zdjęcia.
Łukasz Bucholc
Lekcja geografii – Laboratoria Przyszłości
Wulkany i trzęsienia ziemi to tematy, które interesują młodzież szkolną, tym bardziej stają się ciekawe, gdy do ich poznania użyjemy odpowiednich materiałów dydaktycznych.
Podczas lekcji geografii w klasach 6a i 6b wykorzystano zestaw z serii: „Na tropach nauki STEM. Poznajemy Ziemię”, zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. To seria pomocy dydaktycznych zaprojektowana do samodzielnej pracy ucznia nad danym zagadnieniem.
Angażujące doświadczenia, które łatwo wykonać przy użyciu prostych materiałów, różnorodne ćwiczenia i karty pracy, zainteresowały uczniów. Tym samym pozwoliły poszerzyć i utrwalić wiedzę zdobytą na lekcji.
M. Bellwon
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI KREATYWNE MYŚLENIE Z KOLOCKAMI KORBO- klasa 3 20.03.2024r.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 3 w trakcie doskonałej zabawy poznali klocki Korbo. Konstruowanie robotów z wykorzystaniem instrukcji obrazkowej, które następnie można było uruchomić, wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Podczas zajęć z klockami uczniowie rozwinęli logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczyli motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, a także umiejętność pracy w zespole.
Dzięki wspaniałej zabawie nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.
B.Biernat
Laboratoria Przyszłości – matematyka kl. 6a
Doskonale wiemy, że geometria szczególnie przestrzenna może być trudna. Uczniom trudno jest wyobrazić sobie prostopadłościany, graniastosłupy, ostrosłupy, stożki i inne bryły. Dlatego też tak ważne jest, aby mogli sobie wszystko z wizualizować. Niezwykle pomocne okazują się siatki 11 brył geometrycznych – zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dnia 21 maja uczniowie pracowali wykorzystując te pomoce dydaktyczne. Składając z siatek bryły mogli w sposób przystępny utrwalić budowę, nazewnictwo oraz obliczanie pól i obwodów. Zauważali zależności między podstawą, a ilością wierzchołków, krawędzi, ścian. Złożone modele doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną i ułatwią zrozumienie zagadnień objętości i pól powierzchni.
Adriana Kawula