W dniach 1, 4 września 2023 roku odział 0 a i 0 b pracuje od 8.00 do 13.00.
INFORMACJA DLA ODDZIAŁU "0"
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII DO KUPIENIA PRZEZ RODZICÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024
AKTUALNE PODRĘCZNIKI DO RELIGII ROK 2023/2024
Drodzy Rodzice zachęcamy do zapoznania się z ważnymi datami:
29 sierpnia - spotkania dla rodziców dzieci przedszkola Maciasz, Karaszewska, Brucka Wrożyńska 16.00
30 i 31 sierpnia - zajęcia integracyjne w I grupie przedszkola Maciasz, Wrożyńska 14.30
30 sierpnia - zajęcia integracyjne w klasie I SP Rywolt 14.30
30 sierpnia - zajęcia integracyjne oddziału 0 Besztak, Noak 14.30
1 września - rozpoczęcie pracy w przedszkolu, oddziale przedszkolnym
4 września - 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w szkole podstawowej
SERDECZNIE ZAPRASZAMY i do zobaczenia po wakacjach ;)
Informacja dot. wyników egzaminu ósmoklasisty.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023 roku od godziny 10:00. Zostaną one udostępnione w ZIU.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane absolwentom Szkoły Podstawowej w Borównie w czwartek 6 lipca.
Odbiór w sekretariacie w godzinach 8.00 - 15.30.
W przypadku, gdy zaświadczenia nie będzie mógł odebrać osobiście absolwent lub jego rodzic, może je otrzymać inna osoba wskazana przez rodzica na podstawie upoważnienia.
Informacja z załącznikiem
List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego.
Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,
skończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2022/2023. W porównaniu do kilku ostatnich lat był to rok spokojny. Nauczyciele mogli zająć się pracą a uczniowie nauką bez żadnych zakłóceń i niepokojów.
Serdecznie dziękuję wszystkim podmiotom organizującym i wspierającym oświatę oraz realizującym zadania oświatowe w naszym województwie za ciągle polepszanie warunków pracy dla nauczycieli i nauki dla uczniów.
Gratulując Nauczycielom i Dyrektorom wszelkich osiągnieć w pracy zawodowej, dziękuję za pedagogiczny wysiłek wkładany w nauczanie, opiekę i wychowanie dzieci i młodzieży, za kształtowanie wśród nich postaw obywatelskich i patriotycznych oraz za stwarzanie przyjaznej przestrzeni do budowania dobrych i trwałych wzajemnych relacji.
Drodzy Uczniowie, jak każdy rok szkolny również i ten był dla Was czasem wytężonej pracy. Przed Wami wakacje. Mam nadzieję, że udajecie się na nie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Życzę, aby rozpoczynający się czas letniej kanikuły był okazją do zasłużonego wytchnienia od obowiązków szkolnych.
Niech zaczynające się wakacje staną się czasem dobrego i bezpiecznego odpoczynku; czasem podróżowania, poznawania nowych miejsc w kraju i zagranicą, rozwijania zainteresowań i pasji, nawiązywania nowych przyjaźni, budowania jeszcze lepszych więzi z rodziną, ale także czasem refleksji nad własnym życiem i dalszymi wyborami.
Wszystkim życzę udanych urlopów, by ze zwiększonym zapałem móc realizować nowe zadania w nowym roku szkolnym, którego początek nastąpi 4 września, czyli dopiero albo już za 72 dni.
Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Czas na wakacje!
Wakacje.
Mini Piknik Charytatywny "Wolontariusze Przedszkolakom" 22.06.2023 r.
W dniu 22.06.2023 r. na terenie Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół w Borównie odbył się Mini Piknik Charytatywny „Wolontariusze Przedszkolakom”.
Głównym celem wydarzenia, na które pozyskano środki z „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” w wysokości 1.000,00 zł było propagowanie idei wolontariatu wśród przedszkolaków oraz promocja Szkolnego Koła Wolontariatu w Borównie.
Na piknik został zaproszony Zastępca Wójta Gminy Dobrcz p. Sebastian Horodecki oraz przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, które działają w obrębie wolontariatu (Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet „Jestem Aktywna”, Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Kozielec i okolic).
Do udziału w akcji zaangażowano także wolontariuszy z Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół w Borównie pod przewodnictwem opiekunów p. Teresy Bruckiej i p. Łukasza Bucholca. Głównym założeniem akcji “Wolontariusze Przedszkolakom” było wzmocnienie świadomości wartości i znaczenia wolontariatu.
Dla przedszkolaków zostały przygotowane takie atrakcje jak:
- malowanie twarzy;
- mini loterię;
- malowanie kredą;
- czytanie bajek;
- letnią fotobudkę;
- zabawy ruchowe na placu zabaw;
- dmuchane zjeżdżalnie.
Podczas pikniku przeprowadzono także zbiórkę nakrętek, które zostaną przekazane do OSP oraz nowych i używanych rzeczy, które zostaną przekazane do kontenera Fundacji Sztuki Wyboru.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli przedsięwzięcie:
- Drukarnia Introligatornia PERGAMUS;
- Ubezpieczenia i Finanse V. Batka;
- Foto Studio Walerczuk;
- Pracownia Eventów Dominika Lewandowska
- p. Patrycja Wilczak.Dziękujemy organizatorom pikniku – Szkolnemu Kołu Wolontariatu w Borównie oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Borównie za realizację wydarzenia, mającego na celu propagowanie charytatywnych postaw i idei, które miejmy nadzieję wkrótce zaowocują nowymi inicjatywami wolontariackimi mieszkańców gminy Dobrcz.
Wolontariusze SKW w Borównie z opiekunem.
List Wójta Gminy Dobrcz
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Komunikat
List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice,
rok szkolny 2022/2023 był dla polskiej oświaty czasem szczególnym.
Nie tylko ze względu na istotne zmiany systemowe, ale także z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Niebywała wiedza, ciekawość, pasja, odwaga, kreatywność i pracowitość – pozwoliły temu genialnemu astronomowi przekroczyć granice niemożliwego.
Wiekopomne dzieło autora teorii heliocentrycznej i przyświecające mu ideały, a przede wszystkim budząca szacunek wszechstronność zainteresowań oraz osiągnięć naukowych, są dla nas inspiracją do tworzenia polskim uczniom odpowiednich warunków do wzmacniania tkwiącego w nich ogromnego potencjału. Dlatego też budujemy szkołę przyszłości już dziś. Oprócz rekordowych nakładów na rozbudowę infrastruktury kontynuujemy największą w historii inwestycję w edukację.
Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć wszystkie polskie szkoły w nowoczesny sprzęt do prowadzenia atrakcyjnych zajęć dydaktycznych. W mniejszych miejscowościach w całej Polsce otwieramy kolejne Małe Centra Nauki SOWA. Stawiamy na kształcenie kompetencji przyszłości, takich jak współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność czy komunikacja. Promujemy naukę programowania i robotyki, wyrównujemy dostęp do nowoczesnych technologii. Trwa renesans rozwoju kształcenia umiejętności praktycznych także tych zawodowych, branżowych. Wkrótce w całej Polsce powstanie 120 Branżowych Centrów Umiejętności, łączących szkoły, przedstawicieli branż i uczelni, by skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku pracy przyszłości, jak również teraźniejszości.
Wprowadzamy innowacyjny przedmiot biznes i zarządzanie, by umożliwić uczniom swobodne poruszanie się oraz wykorzystanie w świecie ekonomii czy marketingu przedsiębiorczości i kreatywności, które charakteryzują polską młodzież. Jestem przekonany, że realizowane przez nas przedsięwzięcia to doskonały sposób na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych dla funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Współczesna szkoła nie może się jednak obyć bez solidnej podstawy, jaką niewątpliwie jest znajomość tradycji i historii naszego kraju. Z całego serca dziękuję nauczycielom gotowym wspólnie z MEiN zmieniać oblicze polskiej edukacji. To od Państwa codziennej pracy i zaangażowania zależy jakość edukacji. Doceniam, że z tak dużym zainteresowaniem korzystają Państwo z programu Poznaj Polskę.
Razem stwarzamy dzieciom i młodzieży szansę na bezpośredni kontakt z miejscami, które trwale zapisały się w dziejach Rzeczypospolitej i wzmacniamy poczucie przynależności do małych ojczyzn. Dbamy o przygotowanie ludzi młodych do odpowiedzialnego udziału w życiu publicznym, o formowanie dojrzałych, a nadto świadomych postaw również poprzez – wprowadzony we wrześniu 2022 roku – przedmiot historia i teraźniejszość. Wychodzimy naprzeciw trendom edukacyjnym, organizując pokazy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.
I tak oto uczniowie nie tylko ugruntowują swoją wiedzę szkolną, lecz także doświadczają historii, przenosząc się do przeszłości.
Jestem pewien, że pozostaje ona źródłem niezbywalnych wartości takich jak patriotyzm, tożsamość czy wspólnota narodowa. Równocześnie jednym z naszych priorytetów jest troska o kondycję psychiczną i fizyczną dzieci i młodzieży.
Stąd też zwiększenie dostępności specjalistów – psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i pedagogów specjalnych – w każdej polskiej szkole. Niezwykle ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się programy WF z AWF, czy Junior-Edu-Żywienie. Jest mi z tego powodu bardzo miło i za tę współpracę oraz Państwa proaktywną postawę serdecznie dziękuję. Nasze wspólne działania przynoszą znakomite efekty, dlatego będziemy kontynuować te nadzwyczajne, o niespotykanej dotąd skali, inwestycje w przedsięwzięcia mające na celu poprawę kondycji psychicznej i fizycznej uczniów.
Drodzy Uczniowie, Mikołaj Kopernik, patron 2023 roku, twierdził, że „(…) dążeniem uczonego, o ile tylko ludzkiemu rozumowi pozwala na to Bóg, jest szukanie we wszystkim prawdy”. Wartość, którą wskazał ten wielki Polak, nie jest jednakże celem wyłącznie wybitnych naukowców. To najlepsza z dróg zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości, jak i o sobie samym. Z całego serca życzę Wam, by nadchodzące wakacje – ale też dalsze etapy edukacji – stały się zachętą do pogłębiania zainteresowań, wzmacniania talentów i realizacji marzeń, a przede wszystkim sprzyjały odkrywaniu piękna świata.
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, dziękuję za wzorowe pełnienie misji, jaką bezsprzecznie jest kształcenie kolejnych pokoleń ludzi młodych. Pozostaję pod wrażeniem Państwa zaangażowania nie tylko w przekazywanie wiedzy czy zapewnianie uczniom codziennej i, rozumianej możliwie szeroko, opieki, lecz także gotowości do wychodzenia naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji.
Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziców, którzy we wszystkich ważnych chwilach towarzyszą swoim pociechom, wspierając je i zachęcając do nieustannego rozwoju.
Państwa postawa – zwłaszcza zaś wkład w wychowanie dojrzałych członków społeczeństwa – zasługuje na słowa szczególnego wyróżnienia.
Wszystkim Państwu życzę wielu osiągnięć w podejmowanych działaniach, wspaniałych, bezpiecznych wakacji, jak również wszelkiej pomyślności.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek - Minister Edukacji Narodowej
Dzieci z klas IV – VIII wyróżniające się wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem w roku szkolnym 2022/2023
KLASA 4A
Herder Wiktoria
Kocaja Maciej
Lewandowska Milena
Skarbiński Franciszek
Drążkiewicz Maja
Januszkiewicz Kacper
Kaczmarek Amelia
KLASA 4B
Wysocka Maja
Walczak Zuzanna
Chabowski Bartosz
Stelter Grażyna
KLASA 5A
Mierzwa Ziemowit
Pytlik Marcelina
KLASA 5B
Pacholska Daria
Chruścicka Blanka
Manys Zuzanna
Zbikowski Adam
KLASA 6
Durma Paulina
Rywolt Ksawery
Brykalska Maja
Witkowska Julia
Siupa Maja
Słoniewski Bartosz
Kilińska Laura
Konieczka Jan
Grądziel Barbara
KLASA 7
Giłka Zuzanna
Gibas Zuzanna
Staszewski Wojciech
Grochowska Nina
KLASA 8A
Kołakowska Gabriela
Kołakowski Maciej
Pacholska Aleksandra
Wasilewska Hanna
Pytlik Bartłomiej
KLASA 8B
Selier Carolina
Potrykus Nina
Jakubczak Tomasz
Kardach Filip
Dzieci z klas I – III wyróżniające się wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem w roku szkolnym 2022/2023
KLASA 1A
Kabacińska Magdalena
Kujawska Weronika
Kołdej Blanka
Nawrocki Dorian
Mierzwa Aniela
Grądziel Igor
Ścigany Dominika
KLASA 1B
Bucholc Adrian
Bernard Maciej
Bonk Olga
Hołoga Laura
Wołos Alicja
KLASA 2
Kocaja Zuzanna
Ptak Anita
Solis Maja
Stan Franciszek
Zawiłkowska Matylda
KLASA 3
Siupa Emilia
Wiśniewska Lena
Nowak Cezary
Lewandowski Igor
Stencel Wojciech
Bezpieczne wakacje 2023
Drodzy Rodzice!
Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny. W tym okresie część z nas wyjedzie na wakacje. Część pozostanie w domu.
Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, poniżej prezentujemy kilka rad, które pomogą chronić bezpieczeństwo naszych dzieci.
Artykuł o bezpiecznych wakacjach: Apel strażaków
Życzymy udanego odpoczynku! 🙂
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Borównie.
Pozostałe wskazówki związane z bezpieczeństwem na wakacjach:
8 zasad bezpiecznych wakacji
Bezpieczna woda - PAMIĘTAJ!
MISTRZ MATEMATYKI
Dnia 12 czerwca 2023r. odbył się konkurs mający na celu wyłonienie Mistrza Matematyki 2022/2023r. Startowali w nim uczniowie z klasy 6, 7, 8a i 8b wyłonieni w drodze eliminacji. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytanie. Następna konkurencja nosiła nazwę „Kto pierwszy” w której oprócz poprawnej odpowiedzi liczyła się kolejność zgłoszeń. W kolejnym etapie uczniowie musieli stwierdzić czy podane zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe. Na zakończenie i podsumowanie każdy uczestnik konkursu rozwiązywał krzyżówkę. Podsumowanie wyników przedstawia się następująco:
Tytuł II Wicemistrza Matematyki otrzymują ex aequo: Paulina Durma z kl.6 i Maja Siupa z kl.6
Tytuł I Wicemistrza Matematyki otrzymują ex aequo: Gabriela Kołakowska z kl. 8a i Tomasz Jakubczak z kl. 8b.
Tytuł Mistrza Matematyki 2022/2023r. zdobyła Zuzanna Giłka z kl.7
Serdecznie gratuluję i życzę udanych wakacji!
Adriana Kawula
Nagrodzeni uczniowie.
Projekt "Zegar"
20.06.2023 odbyły się ostanie w tym roku zajęcia poszerzające wiedzę matematyczną. Podczas spotkania Adam, Daria i Ziemowit stworzyli swojego własnego robota. Uczniowie wspólnie wymyślili projekt „Zegar", zbudowali tarczę i stworzyli oprogramowanie .
Dzięki całorocznej pracy uczniowie Adam Zbikowski i Ziemowit Mierzwa zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur.
Projekt "Zegar" - uczniowie 5b
Wręczenie nagród - apel 21.06.2023 r.
Podręczniki do religii rok szkolny 2023/2024
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII ROK SZKOLNY 2023/2024
WYCIECZKA NAD POLSKIE MORZE !
16 czerwca 2023 r. klasa 4 a odbyła wycieczkę autokarową nad polskie morze . Droga do Gdyni zleciała nam szybko wśród śmiechów, żartów i ciekawych opowieści. Uczniowie nie mogli korzystać z telefonów komórkowych, więc zacieśniali "więzi społeczne".
W Gdyni odbył się spacer Skwerem Kościuszki, byliśmy też na plaży miejskiej, gdzie można było pobawić się na , naprawdę imponującym, placu zabaw. Potem nastąpił przejazd do Centrum Edukacji w Gdyni. Wizytę w tym miejscu rozpoczęliśmy od pysznego obiadu, potem nastąpiło zwiedzenia tego miejsca z edukatorem.
W końcu czas wolny! Czyste szaleństwo! Było co oglądać i praktycznie przekonać się, jaki wpływ mają na nas różne prawa fizyki , jak funkcjonuje ludzki organizm ... .
No i w końcu powrót do domu znowu wśród śmiechów, wspólnego śpiewania lub słuchania muzyki. Do końca naszych podopiecznych nie opuszczał dobry humor i także nie zmogło ich zmęczenie. Mamy nadzieję na powtórzenie tego typu szkolnych wypadów w przyszłym roku szkolnym.
M.Nawrocka
Uczniowie klasy 4a w Gdyni.
OMNIBUS 2023
20 czerwca 2023 r. odbył się konkurs wiedzy OMNIBUS dla uczniów klas 1-3.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: klasy pierwsze oraz klasy drugie i trzecie.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin.
Omnibusem klas pierwszych została Dominika Ścigany, natomiast w klasach II-III – Matylda Zawiłkowska.
Wszyscy startujący w konkursie zostali obdarowanie nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Gratulujemy dzieciom wiedzy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Iwona Rachwał
Marzena Szymanowska-Syczewska
Uczestnicy OMNIBUSA
Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich. (15.06.2023)
Dnia 15.06.23 r. klasy 4b, 5b i 6 odwiedziły skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Jest to pierwszy w Polsce i najstarszy skansen założony w 1906r. przez Izydora i Teodora Gulgowskich. Położony jest nad jeziorem Gołuń, gdzie można podziwiać nie tylko zabytkową zabudowę dawnej kaszubskiej wsi, ale również piękną przyrodę.
Spacerując po wiosce odwiedziliśmy , stara szkołą, gdzie można było zapoznać się z dawnymi metodami nauki tabliczki mnożenia. Dalej mijając kapliczki i krzyże oglądaliśmy kuźnię, wiatraki, chałupy wiejskie, rzemieślnicze, rybackie oraz szlacheckie dworki.
Budynki są doskonale zachowane.Niezwykłą atrakcją był drewniany kościół z 1700r. wybudowany bez użycia gwoździa.
Podczas warsztatów uczniowie poznali tradycyjne kaszubskie wzory, które samodzielnie malowali na szkle.
M. Ostrowska
Uczniowie na wycieczce.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie