Aktualności
Profilaktyka przede wszystkim...
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom
Zespołu Szkół w Borównie
najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności
zdrowia, pogody ducha, realizacji życiowych pasji i mnóstwa sukcesów
- zarówno zawodowych jak i tych prywatnych, rodzinnych
Dyrekcja
Zespołu Szkół w Borównie
Odbiór certyfikatów
W piątek 11 października w Szkole Podstawowej w Działyniu odbyło się oficjalne, symboliczne wręczenie nagród dla szkół - zwycięzców konkursu „OSE Wyzwanie”.
Certyfikat został przekazany na ręce Dyrektora Zespołu Szkół przez Wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Panią Annę Gembicką.
Wygraliśmy super nagrodę…
We wrześniu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SmartSzkoła” organizowanego przez OSE – Ogólnopolską Sieć Edukacyjną oraz NASK – Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.
Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy VII, Wiktoria Nowak, której rysunek został przesłany do siedziby OSE w Warszawie. Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Karolina Sznajdrowska oraz Lena i Jan Stanisławscy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło na naszym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie odebrali dyplomy oraz upominki z rąk wójta gminy Dobrcz, pana Andrzeja Berdycha.
Serdecznie gratulujemy!
Ale to nie wszystko…
Udział w tym konkursie był jednym z kilku warunków do spełnienia, aby nasza szkoła mogła zawalczyć o nagrodę główną. Kolejne warunki, to zgłoszenie się szkoły do projektu „#OSEWyzwanie” i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększyła również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów „OSE Hero” oraz CodeWeek.
Po spełnieniu tych warunków znaleźliśmy się w gronie 1606 szkół w Polsce, biorących udział w konkursie. Komisja Konkursowa w Warszawie zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. W województwie kujawsko-pomorskim nagrody przyznano 34 szkołom. W naszej gminie zwycięzcami zostały dwie szkoły i jedną z nich jest Zespół Szkół w Borównie.
I najważniejsza informacja…
Nagrodą w konkursie jest najnowocześniejsza pracownia mobilna, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu, którą otrzymamy w tym roku szkolnym.
Jako szkolny koordynator tego projektu, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszej wygranej.
Anetta Flanc
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Jutro... uroczysty apel
W dniu jutrzejszym, 10 października, na sali gimnastycznej o godzinie 11:50 odbędzie się uroczysty apel dla klas 0-VIII, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przychodzą ubrani na galowo.
UWAGA!
W związku z dniem wolnym od zajęć dydaktycznych przypadającym na 14 października, Szkoła Podstawowa w Borównie organizuje w tym dniu zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. 7.00 – 16.00. Informację/zgodę dotyczącą pozostawienia dziecka tego dnia w szkole składamy na ręce wychowawcy papierowo lub przez LIBRUS.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020
14 października 2019 r. – poniedziałek
2, 3 stycznia 2020 r. – czwartek, piątek
21, 22, 23 kwietnia 2020 r. – wtorek, środa, czwartek
30 kwietnia 2020 r. – czwartek
12 czerwca 2020 r. – piątek
W te dni nasza szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, w których mogą uczestniczyć uczniowie. Będą one realizowane w godzinach od 7.00 do 16.00.
Owocowe szaszłyki w klasie "0"
W zeszłym tygodniu klasa „0” wykonała smaczne oraz zdrowe szaszłyki owocowo-warzywne.
Wszyscy wiemy jak ważne są owoce i warzywa w życiu każdego człowieka. Dzieci z klasy „0” realizując tematykę kompleksową samodzielnie przygotowały witaminową przekąskę. Po prezentacji owoców krajowych i zagranicznych oraz warzyw, określeniu ich kształtu, koloru, wielkości, zostały one umyte, obrane ze skórki i pokrojone na małe kawałki. Następnie każde dziecko nakładało ulubione produkty na patyczek. Kolorowe szaszłyki wyglądały bardzo apetycznie, dlatego zostały szybko zjedzone przez dzieci. Nie da się ukryć, że te zajęcia były bardzo smaczne i zdrowe.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak atrakcyjnych oraz kolorowych zajęć.
Sylwia Noak
Kodujemy...
W dniach 07 – 11 października 2019 roku
Zespół Szkół w Borównie
po raz kolejny przyłącza się do akcji
Europejskiego Tygodnia Kodowania.
W tym tygodniu na wszystkich lekcjach informatyki,
poprzez gry i zabawy,
będziemy poznawać zasady kodowania i programowania.
Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa
Konkurs na... najpiękniejszy różaniec
Ogólnopolski konkurs plastyczny
Bezpłatna i całodobowa infolinia dla dzieci i młodzieży
Wycieczka do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu
Dnia 2 października 2019 r. uczniowie klas 1b, 2a i 2b poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Wychowankowie przekonali się, że nauka jest bardzo ciekawa i wciągająca! Podczas warsztatów wcielili się w role prawdziwych, młodych naukowców i samodzielnie wykonywali szereg eksperymentów. Poznali sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom i wykorzystali go wykonując doświadczenia. Wiele radości dostarczyło dzieciom zwiedzanie różnych wystaw: „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Wrażeń było co niemiara!
Beata Biernat
Wycieczka do Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki
„Chrześcijański system wychowania, oparty na Chrystusie i Jego Ewangelii, zdawał wiele razy egzamin w dziejach naszego narodu i to w najtrudniejszych momentach tych dziejów. Dlatego katolickie społeczeństwo Polski jest świadome strat i szkód moralnych, jakie poniosło i ponosi w wyniku narzucania ludziom wierzącym programu wychowania ateistycznego, programu wrogiego religii. Czasy po II wojnie światowej to jedno wielkie pasmo walki o monopol wychowania ateistycznego, wychowania bez Boga, wyrwania Boga z serc dzieci i młodzieży.” – z nauczania błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
W dniu 30 września 2019 roku wraz z klasa 6a, 6b, 7 i 8 wybraliśmy się do Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to miejsce poświęcone męczennikowi za wiarę i wolność naszej Ojczyzny. To tutaj bowiem, w październiku 1984 r., ks. Jerzy Popiełuszko został brutalnie porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa komunistycznej Polski, a następnie bestialsko zamordowany.
Na początku naszej wycieczki udaliśmy się do kino - teatru w CEM i obejrzeliśmy krótki film o historii powstania obiektów CEM, następnie pan Bogdan Ziółkowski miło przywitał nas i oprowadził po całym obiekcie, w którym mogliśmy obejrzeć piękne malowidła, medaliony przedstawiające Wielkich Polaków wykonane własnoręcznie przez pana Bogdana.
Następnie pan przewodnik oprowadził nas po następujących obiektach znajdujących się w CEM m.in.: sali dydaktycznej im. św. Jana Pawła II i Wielkich Polaków, sali dydaktycznej im. Marianny Popiełuszko, Muzeum multimedialnym poświęconym ks. J. Popiełuszce; Muzeum Regionalnym oraz świetlicy.
Pan Ziółkowski przybliżył nam historię powstania CEM, a szczególnie omówił życie i dokonania ks. Jerzego oraz jego męczeńską śmierć. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii, a w szczególności lekcja prawdziwej wiary. Idąc za słowami ks. Popiełuszki, możemy powiedzieć: „Zło dobrem zwyciężaj”!
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Pomnika Krzyża położonego, pośród brzóz i sosen, upamiętniającego początek ostatniej męczeńskiej drogi kapelana solidarności. Odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy wspólnie znicze na znak pamięci o tak wspaniałym kapłanie, jakim był ks. Jerzy.
Katecheta – Łukasz Bucholc
Zapraszam do obejrzenia obszernej fotorelacji w Albumie Fotograficznym.
Anetta Flanc
Archiwum Aktualności