• WYWIAD - SZTUKA ZADAWANIA PYTAŃ

          • Uczniowie klas V podczas lekcji języka polskiego poznawali pewien rodzaj rozmowy, jaką jest wywiad. W ciągu tygodnia przeprowadzili i następnie zaprezentowali w klasie bardzo ciekawe wywiady z różnymi osobami. Dziś zaprezentujemy jeden z nich.

            Wywiad z Panem Pawłem Konieczką-

            -nauczycielem historii w Zespole Szkół w Borównie.

             

            Dziennikarz Tymon: Dzień dobry, ja jestem Tymon Musialski, a ze mną jest: Rafał Knitter, Jakub Ceglarski i Ziemowit Mierzwa. Reprezentujemy klasę 5a. A dzisiaj z nami jest...

            Pan Paweł: Paweł Konieczka nauczyciel historii.

            Dziennikarz Tymon: Czy Pan lubi swoją pracę, jeśli tak, to dlaczego?

            Pan Paweł: Jak najbardziej, sprawia mi ogromną przyjemność.

            Dziennikarz Tymon: Co Pan lubi w pracy nauczyciela?

            Pan Paweł: Kontakt z dziećmi. Uwielbiam wszystkich młodych ludzi, począwszy od najmłodszych, skończywszy na tych trochę starszych.

            Dziennikarz Jakub: Czy Panu podoba się nasza szkoła, jeżeli tak to dlaczego?

            Pan Paweł: Jak najbardziej, podoba mi się ze względu na świetny charakter życia rodzinnego, bycia razem oraz szacunku wszystkich młodych ludzi do siebie i dla starszych.

            Dziennikarz Jakub: Czy mógłby nam Pan powiedzieć, dlaczego Pan wybrał historię?

            Pan Paweł: Ponieważ w szkole średniej, ale także w podstawówce miałem przesympatycznych i przemiłych nauczycieli historii, którzy mnie wiele nauczyli, i brałem z nich zawsze przykład.

            Dziennikarz Rafał: Ile lat Pan uczy historii?

            Pan Paweł: 23 lata.

            Dziennikarz Rafał: Jak zapamiętuje Pan wszystkie daty i imiona?

            Pan Paweł: Nie potrafię tego powiedzieć, tym bardziej że wiele dat nie pamiętam, staram się ćwiczyć swoją pamięć, ale wielokrotnie muszę się wspomagać literaturą, czy też pomocą innych. Więc to wcale nie jest tak, że wszystkie daty znam szczegółowo, ładnie i wspaniale.

            Dziennikarz Ziemowit: Czy długo się Pan przygotowuje do lekcji, jeśli tak to jak?

            Pan Paweł: Tak. Codziennie spędzam przy książkach dwie, trzy godziny, dużo czytam, dużo oglądam i dużo słucham.

            Dziennikarz Ziemowit: Jaki jest Pana ulubiony bohater historyczny, a jakiego Pan nie lubi?

            Pan Paweł: Nie ma jakichś szczególnych bohaterów historycznych, których lubię. Lubię średniowiecze jako czas, który mnie w jakiś tam sposób interesuje i przy okazji fascynuje. Natomiast nie lubię historii współczesnej, a to dlatego, że ta historia współczesna cały czas się zmienia i w poniedziałek mówimy o czymś innym, a we wtorek to samo wydarzenie ma inny, swój rodzaj i charakter.

            Dziennikarz Ziemowit: Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas. Do widzenia.

          • Wycieczka klas 2 i 3 do Gądecza 15.06.2023 r. Wypoczynek na łonie natury.

          • Dnia 15.06.2023 r. klasy 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Gądeczu. Główną atrakcją wycieczki były gry i zabawy ruchowe na powietrzu w przepięknym, klimatycznym otoczeniu. Nie zabrakło smacznego poczęstunku, świeżutkich i jeszcze ciepłych rogalików, truskawek, kompotu oraz pizzy wypiekanej w specjalnym piecu, opalanym drewnem.

            Zrelaksowani uczniowie wrócili do szkoły w doskonałych nastrojach. Wcale nie trzeba jechać daleko, aby mile i ciekawie spędzić czas!

            Fotorelacja z wycieczki

            B.Biernat 

            Uczniowie klasy 2 i 3 w Gądeczu.

          • Wycieczka na Ranczo Tomaszówka…

          • Dnia 12 czerwca uczniowie z klasy 1a i 1b byli na wycieczce w Czewujewie na Ranczu Tomaszówka. Właścicielka gospodarstwa to pani Agnieszka Górska -Tomaszewska, która od 25 lat prowadzi poznański chór Gospel Joy. To przemiła osoba, która powitała nas ciepło i bardzo serdecznie.

            Wjeżdżając na ranczo od razu poczuliśmy typowy wiejski klimat, przestrzeń i mogliśmy pooddychać świeżym powietrzem.  Było nam tak dobrze, poczuliśmy się jak u babci na wsi.

            Podczas pobytu  na ranczu dzieci brały czynny udział w warsztatach wypieku drożdżówek, które potem zjadły z wielką przyjemnością. Następnie przyszedł czas na filcowanie na mokro. To jena z najstarszych metod wytwarzania tkanin, która polega na połączeniu ze sobą poszczególnych pasm wełny, następnie moczeniu, pocieraniu, wygniataniu, a na końcu suszeniu. Uczniowie wykonali piękne filcowe obrazki.

            Następnie dzieci karmiły i poiły króliki, taczkami woziły dla nich siano i zbierały mniszek lekarski. Obserwowały jak króliki chrupią jedzenie, mogły je pogłaskać i potrzymać na kolanach.

            Po ciężkiej pracy przyszedł czas na wspólne zabawy i gry na świeżym powietrzu. Wycieczka była udana, na pamiątkę pozostały zdjęcia, które można również obejrzeć w naszej  internetowej galerii. Ranczo Tomaszówka to wiejski azyl, do którego warto pojechać i odpocząć.

            Fotogaleria

            Marzena Szymanowska-Syczewska

            Iwona Rachwał

            Przygotowywanie drożdżówek klas 1

          • Mini - grant na wolontariat dla Szkolnego Koła Wolontariatu w Borównie.

          • Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Borównie  dnia 12 czerwca 2023 roku złożyło aplikację w konkursie Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych na „Mini-granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”. W tym roku w dwóch konkursach na mini-granty organizacja KPFOP otrzymała 23 aplikacje, spośród których przyznała środki: w pierwszym konkursie na 9 pomysłów, a w drugim wyróżniono pięć aplikacji, w tym złożoną przez nasze koło wolontariatu.

            Otrzymaliśmy dofinansowanie na mini piknik charytatywny pod nazwą
            „Wolontariusze przedszkolakom
            ”, który odbędzie się dnia 22 czerwca 2023 roku na terenie Przedszkola Samorządowego w Borównie. Na tę imprezę otrzymaliśmy grant wysokości 1000 zł.

            Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu SKW.

            Opiekunowie i koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu w Borównie.

            mgr Teresa Brucka i mgr Łukasz Bucholc

            Wyniki konkursu na "mini-granty na inicjatywy wolontariackie' - II nabór

          • Uczniowie z Borówna na Akademii Bezpieczeństwa

          • We wtorek 13 czerwca 2023 roku uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół w Borównie pod opieką wychowawców udali się do miasteczka namiotowego służb mundurowych: straży miejskiej, policji, straży granicznej, żandarmerii wojskowej,  straży  ochrony kolei – które stanęło w sercu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku. Obok tych służb było tam również stanowisko Maltańskiej Służby Medycznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Po raz kolejny przed wakacjami rozpoczęła się trzydniowa „Akademia Bezpieczeństwa.”

            Dzieci uczyły się między innymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą, czy zasad bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży. W trakcie akcji nasi uczestnicy mieli także możliwość odpoczynku przy ognisku przygotowanym przez LPKiW „Myślęcinek”.

            Do współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna Oddział Bydgoszcz, Nadleśnictwo Żołędowo, oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

            Nasi uczniowie wrócili bogatsi o niezwykle ważne doświadczenia i umiejętności w zakresie bezpiecznego wypoczynku.

            Uczniowie ZS Borówno przy Straży Pożarnej.

            Miasteczko namiotowe służb ratunkowych.

          • INFORMACJA

          • 09 czerwca 2023 roku Zespół Szkół w Borównie:

            Szkoła Podstawowa, Przedszkole Samorządowe i sekretariat są zamknięte.

            Zapraszamy od poniedziałku  12 czerwca.

          • Bractwo Rycerskie w naszej szkole 07.06.2023 r.

          • W środę gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie z żywą lekcją historii. Uczniowie naszej szkoły mogli poczuć i doświadczyć historii w trochę inny sposób niż na tradycyjnej lekcji. A goście byli przedni.

            Chorągiew Komturstwa Gniewskiego skupia ludzi zafascynowanych historią. Członkowie są inicjatorami oraz założycielami Bractwa Rycerskiego Zamku Gniewskiego oraz Konfraterni Św. Wojciecha, współtwórcami świetności zamku w Gniewie oraz turniejów i inscenizacji historycznych tam organizowanych. Odtwarzają rozmaite okresy historyczne i militarne (starożytność, średniowiecze, czasy nowożytne, polskie, krzyżackie, szwedzkie, pruskie i inne) dbając o szczegółowe odtworzenie realiów epoki.

            To wszystko oglądali nasi uczniowie jednocześnie doświadczając tego na sobie. Czekamy już na kolejną lekcję za rok.

            Lekcja historii - Rycerze z Gniewa

            P.Konieczka 

          • Dzień Mamy w klasie 1b

          • Dnia 2 czerwca 2023 roku w klasie 1 b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.

            Z tej okazji dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich mam. Niektórzy z uczniów również indywidualnie zaprezentowali swoje talenty: Laura Hołoga-zagrała dwa utwory na flecie, Ola Bonk i Mateusz Szrymski-recytowali wiersze, Alicja Wołos i Olga Bonk-zaprezentowały układ taneczny.

            Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły najserdeczniejsze życzenia i wręczyły mamom prezenty: obrazki i ozdobne deseczki.

            Po prezentacji słowno-muzycznej odbyły się zabawy i konkursy integracyjne dla mam oraz dzieci. Panie wraz ze swoimi pociechami mogły wykazać się dobrą znajomością swoich dzieci, mody i działań praktycznych.

            Wszystkie mamy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle wzruszająca.

             FOTOGALERIA
             

            Marzena Szymanowska-Syczewska

            Występ uczniów klasy 1b

          • Zawody La w Karolewie 2023

          • 5 czerwca 2023 roku dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego, odbyły się w naszej gminie długo oczekiwane Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych.

            W związku z tym, że nie posiadamy jeszcze odpowiedniego do tego typu zawodów stadionu, zawody odbyły się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Tamtejsi pracownicy i nauczyciele,  pod czujnym okiem dyrektora Stanisława Busia wzorcowo przygotowali obiekt na zawody.

            Najlepsi sportowcy z każdej szkoły naszej gminy tłumnie zjawili się rano na stadionie. Po krótkim powitaniu przez dyrekcję szkoły i rozgrzewce, przystąpiliśmy do zawodów. Każdy zawodnik zaopatrzony został w kilka butelek wody ufundowanej przez Urząd Gminy Dobrcz, oraz baton i napój energetyczny, który to zasponsorowała szkoła w Karolewie. Zawody były bardzo zacięte i wyrównane. Padło wiele wspaniałych wyników i rekordów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał Ratownik Medyczny pan Józef Kasprowski i nauczyciele wychowania fizycznego, którzy również pełnili obowiązki sędziów w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych . Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcy zostali udekorowani medalami  ufundowanymi  przez Urząd Gminy Dobrcz. Medale wręczała vice Dyrektor ZSAE pani  Renata Jurak-Muziewicz.  Zwycięska szkoła z Dobrcza otrzymała puchar Dyrektora ZSAE w Karolewie wspomnianego już pana Stanisława Busia. Po dekoracji młodzież udała się na szkolną stołówkę, gdzie czekała na nich specjalnie przygotowana na tę okazję wspaniała zupa pomidorowa.

            Zawody przeszły już  do historii i na pewno powtórzymy je w przyszłym roku szkolnym.

            Galeria zdjęć z zawodów LA

            Z gratulacjami dla sportowców i nauczycieli organizator zawodów Zespołu Szkół w Borównie

             

            WYNIKI__INDYWIDUALNYCH_MISTRZOSTW_GMINY_DOBRCZ_W_LA_SZKOL_PODSTAWOWYCH.docx

            Uczniowie z ZS w Borównie na zawodach LA.

          • Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego.

          • Nasza Szkoła i Przedszkole Samorządowe w Borównie w roku szkolnym 2022/2023 od października do maja brała udział w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE KATECHETYCZNYM „W DOMU, W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM”.

            Do udziału w projekcie zgłosiło się 335 podmiotów (przedszkola i szkoły) z całej Polski oraz Danii. Uczestniczyło w nim około 37 tys. dzieci. Jako szkoła i przedszkole zrealizowaliśmy 17 zadań z 20 możliwych do wykonania, o których informowaliśmy koordynatorów i autora projektu, dzieląc się swoimi wynikami na grupie Facebookowej. Był to czas owocny, pełen kreatywnych pomysłów i zaangażowania uczniów. W sposób nieszablonowy mogliśmy odkrywać z dziećmi tajemnice wiary, jak i zbliżać je do Pana Boga i Maryi.

             

            Głównymi celami tego projektu było:

            1. Odkrywanie tajemnicy osobowego Boga objawiającego ludziom swoją miłość.

            2. Ukazanie Jezusa Chrystusa-Syna Bożego zrodzonego z Maryi.

            3. Zapoznanie z najważniejszymi wydarzeniami z życia Jezusa Chrystusa świętowanymi w roku liturgicznym.

            4. Kształtowanie miłości do Boga i opartej na niej relacji z ludźmi.

            5. Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka.

            6. Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka.

            7. Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

             

            Zrealizowaliśmy takie zadania jak:

            1. „W gronie Aniołów i Archaniołów- mój Anioł Stróż.

            2. „Święty uśmiechnięty”- zorganizowanie fotobudki dla dzieci.

            3. . „Śladami wiary naszych przodków”- poznanie miejsc w najbliższej okolicy, które mogą być uznane za „pomniki wiary”.

            4. „Marana tha - przyjdź Panie Jezu” - przygotowanie wspólnie z dziećmi plakatu przedstawiającego adwentowe symbole zachęcającego do udziału w roratach.

            5. „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”- przygotowanie kartek z chrześcijańskimi życzeniami bożonarodzeniowymi.

            6. „Chociaż lat niewiele mam, innym coś od siebie dam” - zorganizowanie akcji charytatywnej - zbiórki dla domu Pomocy w Pruszczu Pomorskim.

            7. „Hej kolęda, kolęda”.

            8. „Idźcie i głoście- wspólnie poznajemy Pismo Święte”- praca z fragmentami tekstów biblijnych przy użyciu metod aktywizujących.

            9. „Śpiewem chwalimy dobrego Boga”- zaprezentowanie wybranej pieśni/ piosenki religijnej wykonywanej podczas katechezy.

            11. „Cicho sza, bo już na modlitwę czas” - nauka znaku krzyża lub jednej wybranej modlitwy, która utrwalana będzie podczas kolejnych katechez.

            12. „Rekolekcje przeżywamy, w kościele się spotykamy”.

            13. „Znak krzyża znakiem miłości”- przypomnienie właściwej symboliki krzyża jako znaku miłości Boga do człowieka, wskazanie miejsc oraz sytuacji w którym możemy ten znak odnaleźć i wykonać, stworzenie mapy miejscowości z przydrożnymi krzyżami i miejscami kultu itp.

            14. „O Bożym miłosierdziu ciągle nam przypomina Święta Siostra Faustyna”- poznanie osoby Św. Siostry Faustyny oraz wizerunku Pana Jezusa miłosiernego.

            15. „Ducha Świętego poznajemy i wzrastać w wierze z Jego pomocą pragniemy ”- omówienie sceny biblijnej- zesłanie Ducha Świętego- oraz wykonanie symboli Ducha Świętego.

            17. „Królowo Polski- módl się za nami”- zapoznanie z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej oraz jego historią. Stworzenie projektu sukienki dla Matki Bożej.

            20. „Mój pomysł na… katechezę” - zadanie specjalne dla katechetów.

             

            Cały projekt został podsumowany ankietą ewaluacyjną. W ramach podziękowań otrzymaliśmy certyfikaty za aktywny i twórczy udział w projekcie katechetycznym.

            Fotorelacja z wykonanych zadań.

            Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkół w Borównie.

            Koordynator projektu w szkole -  Katecheta Łukasz Bucholc

            certyfikat dla szkoły

            certyfikat dla koordynatora szkolnego projektu.

            certyfikat dla przedszkola

          • Harcerze w naszej szkole ;)

          • Wielu uczniów naszej szkoły ma ciekawe hobby. Niektórych kręci taniec, innych śpiew, a jeszcze innych piłka nożna.

            Do naszej klasy uczęszczają cztery osoby, które mają dość nietypowe, jak na te czasy, zamiłowanie. Julia Wiśniewska, Miłosz Kunca, Bartosz Słoniewski i Jan Zmudziński to harcerze.

            Każde z nich należy do innego zastępu, ale wszyscy kierują się tymi samymi wartościami i zasadami. U każdego z nich można zobaczyć lilijkę, czyli odznakę noszoną na nakryciu głowy. Harcerze mogą zdobywać też inne odznaki nabywając przy okazji różne umiejętności zwane sprawnościami.

            Jedną z takich ważniejszych odznak jest Krzyż harcerski. Jego kształt jest wzorowany na krzyżu Virtuti Militari, czyli najwyższym polskim odznaczeniu wojskowym. Każdy harcerz powinien znać hymn harcerski, który zachęca do oddania się Ojczyźnie.

            Na strój harcerza składa się mundur, który tworzy bluza i spodnie, a u harcerek bluza i spódnica oraz dodatki takie jak chusta, pas, krzyż, beret lub rogatywka oraz opcjonalnie naszywka drużyny. Ubiór harcerza w ramach całej jest jak najbardziej jednolity.

            W mundurze dominuje kolor szary, granatowy lub khaki i zależy on od organizacji. Charakterystycznym elementem takiego ubioru są naszywki, które symbolizują poszczególne sprawności. Każdy harcerz powinien być oddany Ojczyźnie, odważny oraz lojalny. Jesteśmy pewne, że takich właśnie wartości uczą się nasi koledzy na zbiórkach harcerskich.

            Laura Kilińska i Barbara Grądziel, klasa VI

            Klasa VI z kolegami harcerzami.

            Klasa VI z koleżanką harcerką.

          • Nocka w szkole 4a i 4b (02.06.2023 r.)

          •  Z 2 na 3 czerwca 2023 r.  miała miejsce tzw. nocka w szkole. W wydarzeniu wzięli udział uczennice i uczniowie klas: 4a i 4b.

            Wszyscy punktualnie stawili się na to spotkanie obładowani plecakami i śpiworami, chociaż nie zabrakło również walizki podróżnej.

            Wieczór rozpoczął się wesołymi pogaduszkami, przygotowaniami do zorganizowania sali kinowej (sala nr 9)  miejsc noclegowych (sala gimnastyczna).

            Potem to już tylko same przyjemności: gry sportowe na sali gimnastycznej, zabawy harcerskie zorganizowane przez p. Karolinę Kozłowską, projekcja filmu „ Straszny dom„, spożywanie posiłku zamówionego w pizzerni „ Karramba”, gra w piłkarzyki i tenis stołowy.

            Sen nie chciał nadejść, ale w końcu dzięki lekkiej perswazji opiekunów całe towarzystwo zasnęło już o godzinie 1. w nocy. Regeneracja młodych organizmów nastąpiła bardzo szybko, bo już o godzinie 3. nad ranem część uczestników płci męskiej było na nogach. Niebawem dołączyła do nich reszta uczestników imprezy i nastąpiło porządkowanie sal, a potem miały miejsce  jeszcze gry sportowe na sali gimnastycznej.

            Na koniec  w harcerskim kręgu zajęliśmy się podsumowaniem  spotkania. Rodzice około 8.00 stawili się po swoje pociechy i w dobrych humorach wszyscy rozjechali się do domów, mając nadzieję na powtórzenie takiego spotkania w przyszłym roku szkolnym.

            Monika Bellwon. Karolina Kozłowska, Małgorzata Nawrocka

            Galeria zdjęć

            Uczniowie klas 4a i 4b

          • „Sukcesy naszych uczniów”

          • 31 maja w SP w Strzelcach Górnych odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o ochronie Środowiska „Czysta planeta -  moja przyszłość”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz promocja wiedzy o  ochronie środowiska. W konkursie wzięły udział po 2 drużyny z 5 szkół gminy (10 drużyn). Zespół Szkół w Borównie reprezentowali: Wojciech Staszewski (VII), Barbara Grądziel(VI), Zuzanna Giłka(VII) i Laura Kilińska(VI).

            Konkurs miał wysoki poziom edukacyjny. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami takimi jak: symbole parków narodowych, klasy energetyczne, zasoby przyrody, produkty biodegradowalne, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce.

            Po wyrównanej rywalizacji ostatecznie:

            I miejsce zdobyła drużyna ze SP w Strzelcach Górnych

            II miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu

            III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Borównie w składzie: Wojciech Staszewski - Barbara Grądziel,

            Druga drużyna w składzie: Laura Kilińska – Zuzanna Giłka, otrzymała wyróżnienie.

            Zdjęcia z wydarzenia.

            Gratulacje!

             M.Bellwon

            Reprezentanci naszej szkoły na konkursie.

          • Dzień Matki w klasie 1a

          • „Pamiętam o Tobie.

            Dziś składam życzenia:

            uśmiechu na co dzień,

            marzeń spełnienia”

             

            We wtorek, 30 maja 2023 r., odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy 1a wyrazili miłość i wdzięczność swoim mamom.

            W wielu wierszach i piosenka przedstawili scenki z życia rodziny, m in pośpiech przy porannym wybieraniu się do szkoły i pracy oraz  samodzielne zakupy dzieci. 

            Były również występy solowe uczniów – śpiew i gra na instrumencie. Nie zabrakło oczywiście samodzielnie przez dzieci wykonanych prezentów dla mam. Po uroczystości czas upłynął miło i szybka na wspólnym słodkim poczęstunku.

            Zdjęcia z uroczystości w galerii.

            Iwona Rachwał

            Dzień mamy w klasie 1a

          • Nocka w szkole klas 5a i 7 :)

          • Długo uczniowie naszej szkoły będą wspominać noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Impreza pod hasłem „NOCowanie w szkole” rozpoczęła się o godz. 18.00 w piątek 26 maja b.r., a zakończyła o poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.

            Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: gry planszowe i ruchowe, poszukiwanie skarbów wyłącznie przy świetle latarek, ale także zajęcia z astronomii poprowadzone przez p. Romualda Graula.

            W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące zawody. Dla wszystkich zaserwowana została smakowita pizza. Po pysznej kolacji urządzony został wieczór filmowy. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.

            A.Siwka

            ZDJĘCIA

             

             

            Uczniowie klas 5a i 7. 

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023 r.

          • W dniach od 23 do 25 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane w czasie nauki w szkole podstawowej. 

            Pierwszego dnia zdawali język polski, drugiego matematykę, a trzeciego język angielski. Był to dla nich bardzo stresujący czas i pierwszy tak ważny egzamin w życiu. 

            Wierzymy, że po uzyskaniu wyników każdy z nich dostanie się do wymarzonej szkoły, a czas spędzony w murach szkoły podstawowej będzie wiązał się z niezapomnianymi wspomnieniami.

            Galeria zdjęć

            Adriana Kawula

            Klasa 8a

            Klasa 8b