• Gala Wolontariuszy 2023 - 5 grudnia 2023 r.

• 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zorganizowana została już III Gminna Gala Wolontariatu w Dobrczu przez Panią Lidię Pastuszak - Gminnego Koordynatora Wolontariatu. Jest To moment, w którym zostali nagrodzeni wolontariusze, opiekunowie oraz Szkolne Koła Wolontariatu z Gminy Dobrcz.

Tegoż dnia również zostało nagrodzone nasze Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Borównie  z opiekunami. Wyróżnione zostały trzy uczennice:

Maja Siupa - klasa VII

Martyna Dadak - klasa VI a

Daria Pacholska klasa VI b

Dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w rozwój wolontariatu w naszej placówce.

Opiekunowie SKW - Łukasz Bucholc, Teresa Brucka

Statułetka dla Wolontariuszy 2023

Gala Wolontariatu 2023

• Bożonarodzeniowe stroiki w klasie II b

• Dnia 5 grudnia 2023 roku odbyły się warsztaty świąteczne dzieci i rodziców z klasy II b, celem których było wykonanie stroików i innych ozdób  świątecznych. By wykonać bożonarodzeniowe stroiki, trzeba było zgromadzić mnóstwo różnych ozdób: szyszki, orzechy, bombki, wstążki, gwiazdki, świeczki, gąbki florystyczne oraz różne gałązki: świerku, jodły, cyprysa
            i sosny.

Dzieci wspólnie z dorosłymi stworzyły własne indywidualne, przepiękne kompozycje. Warsztaty były radosnym przeżyciem dla dzieci i rodziców, przeniosły wszystkich uczestników w cudowny nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy rodzicom, że w gorączce przedświątecznych obowiązków znaleźli czas, aby wziąć udział w warsztatach i wykonać przepiękne stroiki, które będzie można zakupić na szkolnym kiermaszu.

Bożonarodzeniowe stroiki - 2b

stroiki bożonarodzeniowe

• Podsumowanie zbiórki Onko-Mikołaje 2023

• Dnia 5 grudnia 2023 r. odwiedziła nasza placówkę Pani Angelika Fac ze Stowarzyszenia Łatwo Pomagać. Dary zostały przekazane do fundacji, która dalej je prezekaże dzieciom.

Sedecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

Łącznie zebraliśmy:

poduszki, ciepłe koce, pampersy, mikołajki, kubeczki, husteczki higieniczne, kawa INKA, herbaty, butelki dla dzieci, przybory plastyczne oraz ręcziki kąpielowe.

Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Borównie

Zebrane dary.

Przekazanie daró ze zbiórki Pani Angelice.

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY !!

• W tym roku, po raz kolejny, 8 grudnia 2023 r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkie klasy przygotowują swoje stanowiska, na których nie zabraknie świątecznych ozdób.

Klasa 5 a również zakasała rękawy i w dniu 4 grudnia 2023 r. przygotowywała przedmioty, które będą sprzedawane podczas kiermaszu. Wspólnie z dziećmi zjawili się rodzice, którzy prześcigali się w pomysłach na najbardziej atrakcyjne stroiki, bombki, lampiony o tematyce bożonarodzeniowej.

A było to już późne popołudnie, toteż przydał się słodki poczęstunek. I tutaj również wszyscy stanęli na wysokości zadania i przynieśli ciasto na gofry, owoce, dżemy, słodkie masy, posypki do ich dekoracji.

Pieczenie gofrów było możliwie dzięki sprzętowi pozyskanemu przez naszą placówkę w ramach programu „ Laboratorium przyszłości ". Praca przebiegała w miłej, radosnej i „słodkiej” atmosferze.

Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na naszym klasowym spotkaniu.

Zdjęcia z przygotowań.

Małgorzata Nawrocka

Stroiki na kiermasz

• Zbiórka żywności - 2023

• Caritas parafialna zaprasza osoby chętne do zbiórki żywności dla osób potrzebujących w dniach 8 i 9 grudnia. Proszę kontaktować się z panem Grzegorzem Knitter tel 609232117.

Plakat informacyjny