Rekrutacja do ZS w Borównie
WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ DO 10 KWIETNIA
(DOKUMENTY ZNAJDUJĄ SIĘ W LEWYM MENU)
V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY BIBLIJNEJ
Dnia 11 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkól w Kozielcu odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Biblijnej. Tematem konkursu była znajomość Księgi Wyjścia. Patronat nad zmaganiami biblijnymi objął ksiądz proboszcz o. Władysław Pelczar.
Udział w Turnieju Biblijnym wzięło 6 trzyosobowych drużyn ze szkół leżących w obrębie gminy Dobrcz. Po raz trzeci z rzędu, nasza drużyna w składzie:
Dominik Nowik
Remigiusz Burczyński
Mikołaj Koba
zajęła I miejsce!
Laureatom gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w konkursowych zmaganiach w następnym roku szkolnym.
Opiekun: Łukasz Bucholc
Warsztaty decoupage
W bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty decoupage, które przygotowała pani Sylwia Grochowska. Uczniowie samodzielnie ozdobili styropianowe jajko. Własnoręcznie wykonane prace będą zapewne ozdobą wielkanocnego stołu.
Konkurs matematyczny
27 marca w naszej szkole odbył się wiosenny konkurs matematyczny dla uczniów klas II i III. Liczne grono dzieci wzięło udział w zmaganiach z niełatwą matematyką. Największą liczbę punktów w grupie uczniów z klas drugich zajęli:
1. Tymoteusz Gaca
2. Nikodem Łakomy i Bożydar Mierzwa
3. Maciej Kołakowski
Trzecioklasistami, którzy stanęli na podium byli:
1. Franciszek Paprocki i Jarosław Rymer
2. Piotr Szczuka
3. Bartosz Staszewski
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
Dnia 5 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów gminy Dobrcz. W sumie wystartowało 26 uczniów. W kategorii szkół podstawowych czteroosobowe zespoły reprezentowały placówki z: Borówna, Dobrcza, Kotomierza, Kozielca oraz Strzelec Górnych. Natomiast w kategorii gimnazjów wystartowały trzyosobowe zespoły ze szkół w Dobrczu i Kotomierzu.
Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna, polegała na rozwiązaniu testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Druga, praktyczna, wymagała pokonania rowerowego toru przeszkód. Pomiędzy kolejnymi etapami konkursu uczniowie i ich opiekunowie mieli przerwę na herbatę i „słodkie co nieco”. Był to również dobry czas na koleżeńskie rozmowy i wymianę turniejowych wrażeń.
Po trzech godzinach zmagań ogłoszono wyniki rywalizacji. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych przyznano:
- I miejsce – SP z Kozielca,
- II miejsce – SP z Kotomierza,
- III miejsce – SP z Borówna,
- IV miejsce – SP z Dobrcza,
- V miejsce – SP ze Strzelec Górnych.
W klasyfikacji drużynowej gimnazjów:
- I miejsce – Gimnazjum z Dobrcza,
- II miejsce – Gimnazjum z Kotomierza.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz elementów wyposażenia rowerów.
W trakcie turnieju panowała miła atmosfera, zdrowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkim fundatorom i organizatorom zawodów składamy serdeczne podziękowania, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia na powiatowym etapie turnieju.
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
W dniach 13 kwietnia (czwartek), 14 kwietnia (piątek) i 18 kwietnia (wtorek) w naszej szkole w godzinach 7.00 - 16.00 prowadzone będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Rodziców prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa dzieci w tych zajęciach do wtorku 11 kwietnia u wychowawców.
Zmiany w planie od 1 kwietnia w menu "PLAN LEKCJI"
SUKCES ANTKA STASZEWSKIEGO
Niezmiernie miło jest nam poinformować,
iż uczeń klasy VI a naszej szkoły
Antoni Staszewski
uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z przyrody
organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
GRATULACJE!
SUKCES REMIGIUSZA BURCZYŃSKIEGO
Wielkanocne wianki
Święta, Święta Wielkanocne
Jak wesoło, jak radośnie!
Już słoneczko mocno grzeje
Miły wiatr wokoło wieje. (…)
W przedświąteczny piątek, 31 marca w świetlicy szkolnej, prowadzonej przez Monikę Nastały odbyły się warsztaty dla rodziców, dziadków i nauczycieli. Dorośli wraz z dziećmi wykonali wielkanocne wianki z kurczakami z jutowego sznurka. Zajęcia, jak zawsze sprzyjały integracji, radości tworzenia i pięknym wytworom. Zachęcam do udziału w kolejnych popołudniowych spotkaniach. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Monika Nastały
WIOSENNIE W BIBLIOTECE…
31 marca został przeprowadzony szkolny konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas IV-VI
pod hasłem "Wiosna w poezji".
Jury w składzie panie: Anetta Flanc, Monika Nastały oraz Sylwia Grochowska wyłoniło najlepszych recytatorów.Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Bartosz Kiliński kl. VI b
II miejsce - Klaudia Kaczorowska kl. V
III miejsce - Olga Stanisławska kl. VI a
wyróżnienie otrzymała Karolina Sznajdrowska z kl. IV
Najlepsi recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy!
Wiosenne porządki z Wandą Chotomską
Dnia 30 marca 2017r. dzieci z klasy „0” z Zespołu Szkół w Borównie wyjechały na spotkanie do Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach w ramach projektu ,,Chotomska dzieciom, dzieci Chotomskiej”.
Spotkanie było zatytułowane ,,Dowcip i humor w twórczości Wandy Chotomskiej”. Uczestnicy przygotowali rymowanki, które zostaną przesłane autorce. Na początku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego ,,Portret Wandy Chotomskiej''. Wszystkie miejsca oprócz drugiego zajęły nasze dzieci. W konkursie recytatorskim wyróżnienie zdobyła Agatka Zielińska. Podczas spotkania nasi podopieczni zatańczyli taniec „Chocolatte”, do którego przyłączyli się pozostali uczestnicy spotkania.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i wróciły bardzo zadowolone do szkoły.
KWIECIEŃ - ŚWIATOWYM MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W związku z tym, w poniedziałek 03 kwietnia, w naszej szkole po raz drugi „zaświecimy na niebiesko”. W tym dniu ubierając się na niebiesko, możemy wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem, oraz z ich rodzinami.
Głównym celem corocznych obchodów jest podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Wszystkich zapraszamy do aktywnego włączenia się w tak szczytny cel, jakim jest integracja z osobami z autyzmem.
Polecane linki:
http://synapsis.org.pl/autyzm/autyzm-polska/placowki-dla-osob-z-autyzmem/kujawsko-pomorskie
Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca świętowany jest jako Międzynarodowy Dzień Teatru.
Na całym świecie odbywają się z tej okazji wydarzenia kulturalne.
Również klasa II b przyłączyła się do tego święta omawiając tematykę związaną z teatrem, a także przygotowując kukiełki.
SAINT PATRICK'S DAY (DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA)
W piątek, 17 marca 2017r., było nam zielono, a to za sprawą Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii.
Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono lub mieli przypięte zielone koniczynki. Trójlistna koniczyna, garnek złota, tęcza, skrzat, postać świętego Patryka... one właśnie kojarzą nam się z irlandzkim świętem. Uczniowie, klasy VIa, uczęszczający na koło językowe, wykonali gazetkę ścienną. Uczennice Julia Raniszewska i Aleksandra Bonin z klasy VIb przygotowały prezentację multimedialną. Na zajęciach języka angielskiego klasy poznały ideę Dnia Świętego Patryka oraz charakterystyczne słownictwo. Zadaniem niektórych klas było wykonanie skrzata z irlandzkiej legendy oraz garnuszka ze złotem. W młodszych klasach uczniowie na podstawie usłyszanego opisu rysowały skrzata (dyktando obrazkowe).
Nie mogło zabraknąć również głównego symbolu święta - trójlistnej koniczyny, za pomocą której Święty Patryk zobrazował istotę Trójcy Świętej.Ewa Wieczorek
Co wiemy o wodzie?
Dnia 22 marca dzieci z przedszkola i klasy "0" brały udział w zajęciach „Co wiemy o wodzie?”. Przedszkolaki przyniosły do picia wodę i ubrały się na niebiesko, a następnie w toku zajęć:
- badały właściwości wody za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu i dotyku;
- wyciągały wnioski z przeprowadzonych doświadczeń;
- wymieniały sposoby wykorzystania wody;
- określały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie;
- układały historyjki obrazkowe, projektowały kropelki wody.
Dzięki tym zajęciom dzieci uświadomiły sobie znaczenie wody dla organizmu oraz środowiska i zrozumiały konieczność oszczędzania wody.
Rekolekcje Wielkopostne 2017
"Bóg, który cię stworzył bez ciebie,
bez ciebie nie może cię zbawić"
św. Augustyn
W dniach od 20 do 22 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Był to czas szczególnie ważny dla wszystkich uczniów wyznania Rzymskokatolickiego - czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem, nawet takim, które jeszcze niezbyt krótko trwa. Dzieci klas 0-VI mogły uczestniczyć w naukach przygotowanych przez księdza Janusza Konysza - proboszcza z Parafii św. Antoniego w Bydgoszczy.
Ksiądz Rekolekcjonista w swoich konferencjach ukazał uczniom Zespołu Szkół w Borównie prawdziwego Boga, który ofiarował swoje życie na krzyżu dla naszego zbawienia. Ksiądz Janusz nauczał, iż trzeba głęboko wierzyć w to, czego nie widzimy, a wiemy, że jest. Kapłan zabrał nas także w niesamowitą podróż do Brazylii, gdzie jego kolega głosi Dobrą Nowinę ludziom oddalonym od cywilizacji. Dzięki wspaniałej grze na gitarze elektrycznej Rekolekcjonista pokazał, jak można wielbić i chwalić Pana Jezusa głośnym śpiewem. Atmosfera rekolekcji była bardzo radosna, a nauki ks. Janusza, mam nadzieję, zapadną nam w pamięć na długie lata.
Serdeczne Bóg zapłać za przepiękny czas Rekolekcji!
Lekki tornister
Od początku marca uczniowie klas 0-III brali udział w ogólnopolskim projekcie „Lekki tornister” organizowanym przez fundację Rosa.
Głównym celem zajęć było rozpowszechnienie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów, oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie - działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.
Nauczyciele po zabawie ruchowej w rytm piosenki o Lekkim Tornistrze, oraz po wysłuchaniu słuchowiska podczas dyskusji zadawali dzieciom pytania, wyjaśniali, precyzowali i korygowali błędne odpowiedzi. Ponadto ćwiczyli z dziećmi prawidłową postawę ciała, rozwiązywali wspólnie z nimi karty zadań, oraz dokładnie omówili jakie przedmioty powinny znaleźć się w plecaku, a które są w nim zbędne. Na zakończenie zajęć przeczytane zostały dzieciom wskazówki na przyszłość od sówki Klary.
Zabawy z gliną
13 marca dzieci z przedszkola oraz klasy "0" uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Panią Hannę Kroschel z Bydgoszczy. Lepiąc z gliny najmłodsi rozwijali wyobraźnię, spostrzegawczość wzrokową oraz usprawniali zdolności manualne. Podczas warsztatów podopieczni wykonali ozdoby wielkanocne (baranki i zajączki).
Prace zostały zabrane do wypalenia w specjalnym piecu, po czym trafią do właścicieli.
Będą miłą niespodzianką z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie