9.12.2016r. w świetlicy prowadzonej przez Monikę Nastały odbyły ze zajęcia otwarte dla rodziców i dziadków. Zajęcia miały charakter warsztatowy – dzieci i dorośli wykonywali kartki świąteczne, piękne upominki dla najbliższych.
9.12.2016r. w świetlicy prowadzonej przez Monikę Nastały odbyły ze zajęcia otwarte dla rodziców i dziadków. Zajęcia miały charakter warsztatowy – dzieci i dorośli wykonywali kartki świąteczne, piękne upominki dla najbliższych.
Dnia 14 grudnia pani Kasia zaprosiła dzieci z przedszkola i Kl. "0" do wysłuchania i obejrzenia bajki, pt. "Bożonarodzeniowa pierzynka". Podczas wysłuchanych treści bajki dzieci zrozumiały, że w życiu nie jest ważne jak się wygląda, tylko jakim się jest i co możemy dać drugiej osobie. Tym razem pani Kasia zaprosiła dzieci do wspólnego śpiewania kolęd. Na koniec dzieci nagrodziły aktorkę brawami i złożyły życzenia świąteczne.
Barbara Kadow
Uczniowie naszej szkoły dnia 07.12.2016 wzięli udział w konkursie pt.: "Moda na odblaski", który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koronowie. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy i Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Na "odblaskową" imprezę przyjechali uczniowie z sześciu szkół z powiatu bydgoskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy.
Uczniowie wszystkich szkół prezentowali krótkie pokazy mody odblaskowej. W trakcie obrad jury, przed poznaniem werdyktu konkursu dzieci miło spędzały czas, tańcząc i śpiewając z grupą animacyjną Centrum Uśmiechu.
Uczniowie naszej szkoły zajęli czwarte miejsce, w nagrodę za występ otrzymali plecaki i upominki.'
Dnia 12.12. dzieci z grupy I przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia przygotowywały ozdoby i ubierały choinkę na zajęciu z rodzicami. Teraz salę zdobi pięknie przystrojona choinka z kolorowymi lampkami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami.
13.12. dla nas nie był pechowy, ponieważ pierniki wykonane przez dzieci były super! Największą frajdą było dekorowanie pierników. Teraz czekają gotowe na Wigilię. W pieczeniu ciasteczek pomagały nam p. Magda Kocaja oraz p. Kasia.
Małgorzata Karaszewska
12 grudnia po raz kolejny odwiedził przedszkole i Kl. "0" pan Roman, który zaprosił nas do wspólnego zaśpiewania kołysanki światecznej: "Choinka piękna jak las". Dzieci bardzo ładnie zaspiewały kołysankę oraz złóżyły życzenia świąteczne panu Romanowi.
W miniony czwartek klasę III b odwiedzili dwaj bracia Antek i Stasiu Paproccy. Chłopcy postanowili poprowadzić z dziećmi zajęcia szachowe. Pokazali szachownicę i poszczególne figury w szachach. Omówili ruchy figur na planszy. Wskazali zasady posługiwania się zegarem w czasie turniejów szachowych. Te zajęcia miały na celu przekonać dzieci, że warto nauczyć się i poznać zasady tej gry. Poprzez takie spotkania uczy się koncentracji i zasady fair play podczas rywalizacji z graczami. Na koniec każdy uczeń otrzymał breloczek w postaci pionka i kolorowankę. Bardzo dziękujemy za cenną naukę.
Zuzanna Rywolt
Miniony miesiąc był dla uczniów klasy 3a bogaty w różne atrakcje. W ramach realizacji projektu „EKOhype- głośno o ekologii” gościliśmy specjalistów z zakresu ekologii, którzy przeprowadzili warsztaty. Atmosfera towarzysząca zajęciom była wyśmienita, dzieci z wielką pasją podeszły do omawianych zagadnień. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia laboratoryjne podczas których przeprowadzano doświadczenia z wodą i glebą. Atrakcją spotkania był miś EKOhyper.
Wielką frajdę sprawili uczniom rodzice, przeprowadzając zajęcia taneczne. Udało się wykorzystać energię dzieci w latynowskim tańcu! Brawo dla mam, pasjonatek zumby.
Wycieczka do Torunia, do Młyna Wiedzy uświadomiła uczniom znaczenia nauki, techniki i kultury w życiu codziennym współczesnego człowieka.
W miniony czwartek, 8 grudnia odwiedziliśmy przychodnię weterynaryjną „SFINKS” w Osielsku. Pani weterynarz opowiedziała uczniom o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, że zwierzęta otrzymują leki , a czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Pani Natalia zaprezentowała podstawowy sprzęt lekarski używany w jej pracy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania.
6 grudnia na dzieci z klasy „0” czekała podwójna niespodzianka - odwiedziny Mikołaja i najbliższych. Ten dzień był dla wszystkich bardzo pracowity. Na początku zostały utworzone trzy grupy, każda z nich miała inne zadanie. Jedna grupa ubierała choinkę, druga piekła pierniki, a trzecia przygotowała zimową gazetkę. Następnie okazało się, że Święty Mikołaj zostawił dla dzieci list. Musiały wykonać kilka zadań, podczas których były bardzo aktywne. Najbardziej wszystkim podobała się piosenka o Mikołaju. Po wykonaniu wszystkich zadań na dzieci czekała niespodzianka - duży worek z zabawkami i kalendarz adwentowy. Dzieci były w ten wyjątkowy dzień zaczarowane. Wszystkim dziękuję za pomoc w przygotowaniu ciekawych zajęć.
6 grudnia 2016 r. uczniów klasy pierwszej odwiedziła Pani Magdalena Gibas. W ramach propagowania czytelnictwa przeczytała dzieciom krótkie opowiadanie Małgorzaty Musierowicz pt. „Rybka”. Stało się ono okazją do rozmów na temat zachowania w różnych sytuacjach oraz szanowania potrzeb innych.
6 grudnia, wszystkie dzieci w przedszkolu czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć kilkoro dzieci włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo Mikołajkowo.
W pewny momencie dnia dzieci odnalazły prezenty od Mikołaja. Nastąpiło rozpakowywanie zabawek, gier dydaktycznych, puzzli i wspólna zabawa nimi. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla milusińskich.
W czwartek 1 grudnia 2016r. odbył się konkurs dla klas trzecich pt. „Mistrz tabliczki mnożenia”.
Oto laureaci:
I miejsce - Marcel Gibas, Stanisław Gibas, Rafał Murawka
II miejsce - Piotrek Szczuka
III miejsce - Wiktoria Cieślak, Marysia Zielińska
Gratulujemy!
29.11.20016r. w świetlicy prowadzonej przez Monikę Nastały odbyły się zajęcia otwarte. Gośćmi dzieci byli rodzice i dziadkowie. Dorośli mieli okazję doświadczyć rytualnego powitania – iskierki, zajęć na dywanie oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych – Kinezjologicznej Zabawie Dydaktycznej opracowanej przez D. Dziamską. Popołudnie zakończyły wspólne andrzejkowe wróżby. Oprócz radości ze spędzonego razem czasu najważniejsza była możliwość bliższego poznania się i radość wspólnego tworzenia.
Dzieci z klasy „0” przystąpiły do projektu ,,Chotomska dzieciom - dzieci Chotomskiej''. Autorami projektu są mgr Mirosława Gawryłkiewicz- wykładowca uniwersytecki i mgr Sylwia Marecka nauczyciel, pedagog specjalny w Zespole Szkół nr 14 w Bydgoszczy. Główne cele to promowanie sylwetki i twórczości Wandy Chotomskiej wśród dzieci i młodzieży, integracja placówek oświatowych biorących udział w projekcie, twórcze włączenie się do akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom''. Projekt będzie realizowany w różnych formach. Do naszej placówki będą cyklicznie przyjeżdżały trzy studentki. W piątek odbyły się pierwsze zajęcia, pt. ,,Słowo z nutą się spotkało''. Dzieci poznały hymn spotkań ,,Ku pamięci'', wysłuchały wiersza, pt. ,,Dziesięć bałwanków'' i go zilustrowały ruchem. Dzieci przygotowały dla pań laurki i wspólnie z gośćmi zatańczyły ,,Karinkę''.
23 listopada w Chojnicach odbył się turniej szachowy XVI Grand Prix Ziemi Chojnickiej w Szachach szybkich.
Franek Paprocki grając w grupie do lat 10, wygrał cały turniej, został też najlepszym szachistą do lat 8.
Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
W naszym przedszkolu i Kl. „0” atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć lania wosku i wróżenia z butów. W czasie zabawy buty ustawiały wszystkie dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także wspólne tańce.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
W poniedziałek 28 listopada uczniowie klas IV-VI bawili się na zabawie andrzejkowej, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Podczas imprezy każdy mógł poznać swoją przyszłość, a to dzięki wróżbom przygotowanym przez każdą z klas. Przebijanie serduszek z imionami przyszłego wybranka, odczytywanie informacji zaklętych w dacie urodzenia, strzałka wskazująca najbliższą przyszłość czy kubeczki skrywające tajemnice losu – to właśnie takie atrakcje umilały nam wspólnie spędzany czas. Nic więc dziwnego, że za każdym razem do stolików naszych wróżbitów ustawiały się długie kolejki! Nie zabrakło oczywiście także ulubionej muzyki naszych uczniów, przy której mogli popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi.
23 listopada pani Lidia Pastuszak mama Ady, zorganizowała dla nas spotkanie z autorką książek panią Anną Radosiewicz. Autorka jest znana z takich książek edukacyjnych jak, „Do czego służą ręce?”, „Liczby zaczarowane w kółeczka”, „Zwierzęta wiejskie zaczarowane w kółeczka”, „Alfabet zaczarowany w kółeczka”.
Najpierw pani Ania pokazała nam najróżniejsze książki napisane w różnych językach. Powiedziała jak zbudowana jest książka i jak długa jest droga od pomysłu autora do momentu, aż książka trafi do rąk czytelnika. Następnie zadaniem uczniów było wybrać odpowiedni obrazek do wierszy czytanych przez autorkę z książeczki, „Do czego służą ręce?”.
Dzieci dowiedziały się, do czego służą ich ręce. Co wolno nimi robić a co jest zabronione. W dwunastu rymowanych wierszykach zawarty jest Kodeks Dobrych Rąk.
"Ręce dużo pracowały, rysowały, budowały, ale nigdy nie niszczyły i nie biły. Nie szczypały i nie pchały, bo nie robi tak nikt mały, bo nie robi tak nikt duży. Nie do tego ręce służą!"
Na koniec każdy uczeń wykonał własną książeczkę, a potem wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Otrzymaliśmy również książkę z dedykacją od pani Ani. Dziękujemy pani Ani za bardzo ciekawe zajęcia!!!
Marzena Szymanowska-Syczewksa
25 listopada bohaterem zajęć czytelniczych w „zerówce” był oczywiście … MIŚ. Dzieci wysłuchały wesołego opowiadania, w którym to Bury Miś postanowił się odchudzać. Na zakończenie mali uczniowie wykonali piękną pracę plastyczną.
Sylwia Grochowska
Naszym uczniom udało się zwiedzić kilka pięter, na których zobaczyli między innym wystawę „Rzekę” nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły. Na jednym z pięter znajdowała się wystawa zatytułowana „ O obrotach”, na której zobaczyć można eksponaty takie jak duże koło dla chomika, które można było osobiście wypróbować. Poza tym znajdowały się tam eksponaty związane z układem słonecznym, poszukiwaniem planet oraz podróżami kosmicznymi.
Uczniom udało się posłuchać dźwięków prosto z kosmosu, zobaczyć marsjańskie łaziki, a także wziąć udział w krótkiej symulacji lądowania na Księżycu. Kolejną była wystawa pt. „ Gdzie wzrok nie sięga” i „ Wymiksuj się”. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła wystawa czasowa „ Na zdrowie”, która skupiała się na zdrowym stylu życia. Po zakończeniu zwiedzania, mimo zmęczenia wszyscy dzielili się wrażeniami w autobusie.
Zuzanna Rywolt
Powered by aSc EduPage