• „W pustyni i w sieci” – spektakl profilaktyczno-edukacyjny 04.10.2022 r.

          • Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy – ta sentencja , znanego nam wszystkim Einsteina , była motywem przewodnim spektaklu pt. „ W pustyni i w sieci”. Przedstawienie miało na celu rozwijanie w młodym widzu tego, co najcenniejsze – kreatywności i odpowiedzialności za własne działania. Tematyka spektaklu oscylowała wokół aktywności młodego człowieka w sieci internetowej , odpowiedzialności za każde „ kliknięcie”, którego już nie można cofnąć oraz uświadomieniu widzowi, że każde zło można naprawić. Zakończenie spektaklu dało nam nadzieję, że nawet człowieka uzależnionego od internetu można uratować.

            Nasi uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w tym właśnie przedstawieniu teatralnym ,wystawianym przez Wrocławski Teatr Edukacji „In-Art” w dniu 4.10.2022r. Spektakl wywarł duże wrażenie na naszych uczniach i to nie tylko ze wzglądu na tematykę , ale także ze względu na dobrą grę aktorską, dekoracje, muzykę. Będziemy kontynuować naszą przygodę z teatrem , ponieważ kontaktu z żywym słowem nic nie zastąpi.

            GALERIA ZDJĘĆ

            Małgorzata Nawrocka

            „W pustyni i w sieci” – spektakl profilaktyczno-edukacyjny

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA - 18 września 2022 r.

          • Tegoroczna międzynarodowa akcja SPRZATANIE ŚWIATA przebiegała pod hasłem WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE. Uczniowie klasy 1a i 1b włączyli się do akcji 18 września. Dzieci dowiedziały się, dlaczego trzeba sprzątać świat, na czym to polega i jaki ma cel, a także dlaczego i jak należy segregować odpady. Uczniowie po pogadance teoretycznej przystąpili do działań praktycznych - sprzątnęli teren w pobliżu szkoły, a następnie posegregowali zebrane odpady i wyrzucili do właściwych pojemników.

            Fotorelacja w galerii.

             

            Iwona Rachwał

            Marzena Szymanowska-Syczewska

            Uczniowie klasy 1a i 1b - sprzątanie świata.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Ostatni dzień września to bardzo miłe święto – DZIEŃ CHŁOPAKA. Klasa 1a, podobnie jak inne klasy, włączyła się do obchodów tego święta. Rodzice ufundowali drobne prezenty. Dziewczynki - razem z wychowawczynią - przygotowały upominki dla kolegów. Przeprowadziły też konkurs dla chłopców – jedzenie jabłka na sznurku.

             

            Fotorelacja z tego miłego dnia w galerii.

             

            Iwona Rachwał

            Rozalia i Mikołaj z klasy 1a

          • " Moje zmysły" spotkanie z p. Agnieszką Drążkiewicz -terapeutką integracji sensorycznej.

          • Klasa IV a w dniu 3.10.2022 r. miała niezwykłe zajęcia przeprowadzone przez p. A. Drążkiewicz. Trudno te zajęcia nazwać zwykłą lekcją, a raczej była to przygoda ze zmysłami: węchu, słuchu, smaku i dotyku. Uczniowei mogli sprawdzić swoją sprawność w rozpoznawaniu smaku, zapachu oraz mogli doświadczyć różnych odczuć dotykowych, przechodząc boso  po ścieżce usłanej z leśnych skarbów: kasztanów, liści, mchu, patyczków i jarzębiny. Inne zabawy też cieszyły się dużą popularnością. A były to: tangramy, wyszukiwanie różnic na obrazkach, dopasowywanie cieni, rozpoznawanie zapachów ( cynamonu, cytryny, mięty, bzu, konawlii), kalejdoskop, skrzynka dźwięków, rozpoznawanie przedmiotów po kształcie. Zabawy i śmiechu było dużo. Jednak największą popularnością cieszyło się rozpoznawanie smaków oczywiście z zamkniętymi oczami. Dzięki aparatowi fotograficznemu, pozyskanemu przez szkołę w ramach programu "Labolatorium przyszłości", mogliśmy uwiecznić to spotkanie. Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce i prosimy o więcej.

             

            GALERIA ZDJĘĆ

            p. Agnieszka prowadząca zajęcia ze zmysłami.

          • Oblatani w pomaganiu – wyróżnienie dla Zespołu Szkół w Borównie

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Oblatani w pomaganiu”dedykowanym uczniom uczęszczającym do szkół z gmin wiejskich. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie przyszkolnej łąki miododajnej o powierzchni min. 30 m2.

            W maju otrzymaliśmy pakiet startowy, nasiona kwietnej łąki oraz akcesoria niezbędne do jej założenia (rękawiczki, siewnik ogrodniczy). Prace rozpoczęliśmy od wykonania jej planu, a następnie wybrania terenu.

            Dzięki Panu Jarkowi który podarował nam ziemię i dofinansowaniu z Urzędu Gminy Dobrcz udało się sprawnie przygotować teren pod zasiew.Wieloetapowe prace nad przygotowaniem miododajnej łąki przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat bioróżnorodności i bezcennej roli pszczół w życiu człowieka.

            W ostatnich dniach zostały ogłoszone wyniki konkursu,którego organizatorem była spółka ANWIL S.A. z siedzibą we Włocławku. Nasza szkoła spośród 232 placówek otrzymała wyróżnienie z czego jesteśmy bardzo dumni. Załączone zdjęcia ukazują kolejne etapy naszych prac i piękny końcowy efekt. Nabyte doświadczenie spowoduje, że od wczesnej wiosny będziemy tworzyć nową kwietnąłąkętym razem z mieszanki roślin wabiących motyle.

                       

            Sylwia Noak, Anna Besztak, Joanna Adamczyk

            Etapy przygotowawcze miododajnej łąki przy Przedszkolu Samorządowym w Borównie.