Jasełka szkolne odbędą się w piątek tj. 20 grudnia 2024 roku na sali gimnastycznej:
Przedszkole i klasy I - VIII - godzina 9.00
Występuje klasa VIII i inni aktorzy.
Szopka Betlejemska - grafika
Przedszkole i klasy I - VIII - godzina 9.00
Występuje klasa VIII i inni aktorzy.
Szopka Betlejemska - grafika
Dzisiaj tj 17.12.2024 r. Odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Piłki Siatkowej Czwórek Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział zawodniczki z trzech szkół: Wudzyna, Dobrcza i Kotomierza.
Dziewczęta z Kotomierza wygrały wszystkie mecze i zajęły 1 miejsce.
W turnieju chłopców brali udział uczniowie wszystkich 6 szkół z naszej gminy. Po zaciętych meczach w finale spotkały się po raz drugi dzisiaj zespoły z Kotomierza i naszej szkoły.
Ostatecznie chłopcy z Borówna zdobyli 1 miejsce i w styczniu wyjeżdżają na powiatowe rozgrywki do Solca Kujawskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!
R.Graul, A.Pawlak
DYPLOM dla Szkoły Podstawowej w Borównie za zdobycie I miejsca.
DRUŻYNA Z BORÓWNA
Jak publikować wizerunek, to w jaki sposób robić to bezpiecznie? - ulotka informacyjna
Klasa 6a , jak co roku, z wielką radością i zaangażowaniem przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia.
Najpierw tradycyjne mikołajki z prezentami od "szkolnego" Mikołaja i "domowych" Mikołajów. Potem warsztaty uczniów z rodzicami i przygotowywanie świątecznych ozdób na bożonarodzeniowy kiermasz szkolny.
No i w końcu sam kiermasz, który przyniósł rodzicom i uczniom największą radość. Czeka nas jeszcze wigilia klasowa, składanie życzeń, śpiewanie kolęd i obdarowywanie prezentami.
Klasa 6a wraz z wychowawcą i p. K. Kozłowską składają wszystkim życzenia błogosławieństwa Bożego i błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia.
M.Nawrocka, K.Kozłowska
Ozdoby na kiermasz
13 grudnia 2024 roku uczniowie klasy VII a i VI b z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Poznania.
Celem wycieczki było zwiedzanie stolicy Wielkopolski oraz podziwianie świątecznego jarmarku.
Do Poznania jechaliśmy pociągiem, co stanowiło dla uczniów dodatkową atrakcję.
Po przyjeździe odbyliśmy spacer ulicami i kamienicami miasta, zwiedziliśmy Stary Rynek i udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania. Zobaczyliśmy pokaz o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki.
Kolejnym punktem programu były warsztaty i zwiedzanie Poznańskiego Muzeum Pyry. Jest to jedyne w Polsce muzeum poświęcone w całości ziemniakowi.
Wyszliśmy stamtąd z własnoręcznie doprawioną i upieczoną „pyrą” - świetna przekąska. Tramwajem udaliśmy się do Katedry Poznańskiej, w której zobaczyliśmy groby pierwszych piastowskich władców. Następnym punktem wycieczki była wystawa History Land – wystawa z klocków LEGO ukazująca dzieje Polski. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Spacerując wśród iluminacji świątecznych mieliśmy możliwość posmakować lokalnych potraw, napić się gorącej czekolady, kupić pamiątki.
Późnym wieczorem cali i zdrowi wróciliśmy do domu.
A. Siwka
K. Kozłowska
M. Bellwon
koziołki Poznańskie.
W dniach od 1 do 12 grudnia 2024 roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka dla pani Natalii z rodziną pt. Szlachetna Paczka.
Łącznie zebrano wiele produktów spożywczych, kosmetycznych, artykułów szkolnych, a także specjalne upominki. Zebrane dary zostały spakowane przez naszą wolontariuszkę Martynę z klasy 7a i przekazane do wybranej rodziny.
Z całego serca dziękujemy Rodzicom, uczniom i przedszkolakom za włączenie się do tej świątecznej akcji.
DZIĘKUJEMY - SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
przy Zespole Szkół w Borównie.
Przekazane dary dla pani Natalii z rodziną.
Przekazane dary dla pani Natalii z rodziną.
W dniu 11 grudnia wraz ze znajomymi z naszej szkoły udaliśmy się na wycieczkę do Poznania. Celem tego wyjazdu było poznanie kultury i historii tego pięknego miasta. Podróżowaliśmy pociągiem i odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Nasz przewodnik pokazał nam najsłynniejsze budynki i opowiedział kilka legend. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, zobaczyliśmy słynne poznańskie koziołki i wysłuchaliśmy hejnału. Zawitaliśmy również w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie mieliśmy okazję zrobić własnoręcznie i spróbować rogale świętomarcińskie. Na koniec poszliśmy na jarmark świąteczny rozświetlony tysiącami różnokolorowych światełek. Myślimy, że wszystkim bardzo podobał się ten wyjazd. Bawiliśmy się świetnie i chętnie powtórzylibyśmy tę wycieczkę.
Laura i Ignacy
Uczniowie z Borówna w Poznaniu
Kiermasz Świąteczny - 13 grudnia 2024 r. godzina 13.00 - 16.00
Kiermasz Świąteczny - plakat
Dzisiaj 12 grudnia 2024 roku odbył się w Domu Kultury w Dobrczu Koncert Kolęd. Po powitaniu gości i uczestników pani Honorata Szuster poprosiła wójta Rafała Modlisza i przewodniczącego Rady Gminy Michała Siwaka o kilka słów wstępu.
Następnie z utworami świątecznymi wspaniale zaprezentował się miejscowy Big Bend. Kolejnym punktem programu był występ dzieci ze szkół z naszej gminy.
Naszą szkołę reprezentowały dwie Marysie: Marysia Skiba z czwartej klasy i Marysia Kucharko z drugiej. Dziewczynki zaśpiewały "Jezus Malusieńki" i "Cichą noc". Sądząc po reakcji publiczności występ musiał się bardzo podobać. Obie Marysie będą miały okazję zaśpiewać jeszcze w naszej szkole w trakcie Jasełek 20 grudnia.
Gratuluję występu i dobrego wrażenia artystycznego.
Akompaniator Romuald Graul
1. Maria Kucharko. 2. Maria Skiba
Klasa 7 b jest już gotowa. Zapraszamy do zakupu smakołyków i pięknego rękodziała wykonanego podczas warsztatów przez mamy ucznów klasy 7b oraz uczennicę Anikę .
Marta Ostrowska
Warsztaty rodziców z klasy 7b.
Dnia 6 grudnia 2024 roku uczniowie pierwszych i drugich klas wybrali się do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Trzy świnki i przyjaciele”. Spektakl charakteryzował się dynamiczną akcją, wspaniałą grą aktorów, humorem oraz zachwycającą oprawą wizualną - od pięknych kostiumów po efektowną scenografię. „Trzy świnki i przyjaciele” to opowieść o tym, że każdy z nas ma talent, którym warto dzielić się z innymi. Różnice między ludźmi powinny ich wzbogacać, a nie dzielić.
B.Biernat, P.Solis, A.Besztak, Z.Rywolt
„Trzy świnki i przyjaciele” - przedstawienie teatralne
22 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs geograficzny z okazji Święta Niepodległości pt: „Mapa Polski”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas V - VIII szkoły podstawowej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań dotyczących położenia, zabytków, ukształtowania powierzchni, walorów przyrodniczych naszego kraju.
Poniżej przedstawiamy wyniki uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Borównie. Pozostali zawodnicy otrzymali ocenę i pochwałę za udział w konkursie szkolnym.
I miejsce – Ziemowit Mierzwa
II miejsce – Jan Zmudziński
III miejsce – Ksawery Rywolt
Gratulujemy!
M. Bellwon
Z. Rywolt
Konkurs patriotyczno-geograficzny „Mapa Polski „ - podsumowanie.
Dnia 5 grudnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się IV Gminna Gala Wolontariatu Gminy Dobrcz.
Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, obchodzonego na całym świecie od ponad 40 lat właśnie tego dnia.
Wolontariuszką Roku 2024 z naszej palcówki została Maja Siupa z klasy VIII, a także zwyciężczynią konkurs pt. "Wolontariat w obiektywie" otrzymując bon na sesję zdjęciową.
Podziękowania za działania realizowane w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu w Borównie otrzymali:
Koordynator i opiekun - mgr Łukasz Bucholc
Opiekun - mgr Teresa Brucka
Wolontariusze SKW w Borównie:
Julia Witkowska - klasa VIII
Daria Pacholska - klasa VII
Martyna Dadak - klasa VII
Blanka Chruścicka - klasa VII
Relacja z Gali Wolontariatu 2024
Gratulacje dla naszych wolontariuszy!
którzy zostali wyróżnieni podczas Gminnej Gali Wolontariatu!
Ł.Bucholc
Nagrodzeni wolontariusze z ZS w Borównie.
Wolontariuszka Roku 2024 Gminy Dobrcz - zwyciężczyni konkursu - "Wolontariat w obiektywie".
Magia świąt Bożego Narodzenia już do nas zawitała...
Uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami stworzyli wyjątkowe i niebanalne ozdoby świąteczne. Na wspólnych rodzinnych warsztatach świątecznych przygotowali własnoręcznie robione stroiki, wianki i różne inne ozdoby. Użyli do tego naturalnych materiałów takich jak: szyszki, orzechy, żywy stroisz, suszone owoce, sznurki, które nadały ozdobom rustykalnego charakteru.
Dzieci również wykonały szklane pojemniki, które ozdabiali metodą decoupage. Spotkanie było niezwykle miłe i radosne, mama naszego kolegi Oliwiera, pani Asia, zadbała również o słodki poczęstunek. Wszystkie te rękodzieła i inne przedmioty oraz słodkości będzie można zakupić na szkolnym kiermaszu świątecznym.
Zapraszamy do naszego stoiska!
Gwarantujemy miłą obsługę
i konkurencyjne ceny.
Marzena Szymanowska-Syczewska
Świąteczny stroik wykonany przez klasę 3b.
W pierwszych miesiącach roku szkolnego klasa 3a realizowała projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Pierwszy moduł tego projektu był poświęcony szczęściu i radości. Jeko lekturę wybraliśmy książkę Alexa Rovira i Francesca Mirallesa „Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe”.
Ta książka to zbiór kilkudziesięciu krótkich opowiadań, których tematem jest szczęście w różnych jego aspektach. Każda opowieść zawiera radę, co robić, albo czego nie robić, aby być szczęśliwym.
W klasie stworzyliśmy kącik z chmurką, pod którą spotykaliśmy się systematycznie, aby słuchać lektury czytanej przez nauczyciela. Dzieci uczyły się formułować wnioski do poszczególnych opowieści. Następnie zapisywały je na listkach, z których potem powstało klasowe drzewko szczęścia. Uczniowie przygotowali także lekturnik - stronę tytułową, ilustracje do wybranych wydarzeń, informacje o książce.
Przygotowaliśmy lekturki w pudełku – każdy do własnego pudełka włożył te przedmioty, które kojarzyły mu się z treścią książki. Następnie na lekcji prezentowaliśmy pudełka z zawartością i rozmawialiśmy o własnych skojarzeniach.
Na koniec stworzyliśmy kapsułę czasu, aby ocalić od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Zakopaliśmy ją w pobliżu budynku szkoły.
Zdjęcia z realizacji projektu w galerii.
Iwona Rachwał
Klasowe drzewko szczęścia
Zbieramy:
1. Żywność trwała (herbata, kawa, ryż, kasza, mąka, cukier, makarony, olej, mleko, płatki śniadaniowe.
2. Środki czystości (mydła, żel, pasty, proszki do prania i płyny, szampony, płyny do naczyń.
3. Odzież (dresy zimowe (roz. XXL, czarny), bluza zimowa (roz. 140 i 146), legginsy zimowe (roz. 140 i 146)
4. Materiały szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farby, kleje, plastelina, 2 plecaki z odblaskami).
SPECJALNE UPOMINKI: 2 PLUSZOWE KOTKI - MIŁE W DOTYKUI PUCHATE KAPCIE ROZMIAR 41
TERMIN: 3-12 grudnia 2024 r.
Miejsce: pojemniki przy wejściach do placówki i Przedszkola w Borównie.
Szkolne Koło Wolontariatu - organizator - Wolontariuszka: Martyna Dadak klasa 7a
SZLACHETNA PACZKA - Zbiórka dla Pani Natalii z rodziną - plakat informacyjny.
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za ofiarowane dary. Zbiórka została przekazana na upominki z okazji Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci przebywających na oddziałach dziecięcych w bydgoskich szpitalach.
Zebrano: zabawki, lalki, maskotki, kredki, pisaki, gry oraz artykuły papiernicze.
Zbiórka trwała od 1.10. do 30.11.2024 roku.
DZIĘKUJEMY :)
Opiekunowie SKW: Łukasz Bucholc, Teresa Brucka
„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).
Zebrane dary w akcji BIAŁY MIŚ.
Dnia 27.11.2024 r, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I-III oraz IV-VIII.
Dzieci bawiły się w rytm muzyki, którą serwował nam profesjonalny DJ Zico. Przerywnikami w tańcu zostały wróżby, które cieszyły się ogromną popularnością, zwłaszcza w klasach młodszych.
Wszystkim zaangażowanym w organizację szkolnej imprezy serdecznie dziękujemy!
A.Pawlak
Zabawa Andrzejkowa - uczniowie tańczą.
28 listopada 2024 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Prywatnej Szkoły Samoobrony, którzy przybyli wraz z dwoma czworonogami.
Spotkanie miało na celu edukację uczniów na temat zasad wychowania i socjalizacji psów. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać techniki tresury psów, w tym podstawowe komendy posłuszeństwa, które demonstrowali goście.
Uczniowie dowiedzieli się także, jakie błędy najczęściej popełniają dzieci i młodzież w kontaktach z psami, co może prowadzić do nieporozumień czy nawet niebezpiecznych sytuacji. Zostały omówione również najczęstsze powody agresji u psów.
Spotkanie miało charakter zarówno praktyczny, jak i teoretyczny, a jego celem było nie tylko podniesienie świadomości na temat odpowiedzialności za psa, ale także zrozumienie jak unikać ryzykownych sytuacji z psami w codziennym życiu.
Zuzanna Rywolt
„Spotkanie Edukacyjno-Behawiorystyczne” - pies
Kondolencje
Powered by aSc EduPage