GOK w Dobrczu zaprasza!
Gratulacje!
Gratulacje!
Klasa IIa w Miasteczku Bezpiecznego Bohatera
Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski uczniowie klasy 2a mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach otwartych w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.
Wychowankowie drugiej klasy, dzięki uprzejmości organizatorów dowiedzieli się wiele ciekawostek dotyczących funkcjonowania ośrodka i jego wychowanków. Mogli zaobserwować jak osoba z dysfunkcją wzroku radzi sobie w środowisku szkolnym. Najciekawszą atrakcją okazały się zajęcia z orientacji przestrzennej, które odbyły się w Miasteczku Bezpiecznego Bohatera. Tam dzieci z zasłoniętymi oczami, za pomocą białej laski przechodziły trasę wyznaczoną przez prowadzących; z budynku przez przejście dla pieszych do autobusu. Dzięki tej wycieczce wśród uczniów ukształtowały się postawy społeczne oparte na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Karolina Drzycimska
PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BORÓWNIE
Dnia 18 października 2019 r. w Zespole Szkół w Borównie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a i I b, zakończone pasowaniem na uczniów szkoły podstawowej. Akademia rozpoczęła się serdecznym powitaniem bohaterów naszej uroczystości przez pana Dyrektora - Jerzego Skarbińskiego. Następnie przedstawiciele samorządu szklonego powitali przybyłych gości: pana Dyrektora Jerzego Skarbińskiego, nauczycieli, rodziców oraz dzieci. W końcu, z wypiekami na twarzach, dzieci dumnie zaprezentowały, przygotowany przez nie program artystyczny i zarazem udowodniły, że zasługują na miano ucznia. Po efektownym wystąpieniu, nikt nie miał wątpliwości, że dzieci są gotowe, by złożyć uroczyste ślubowanie. Po złożeniu przyrzeczenia przez uczniów, Pan Dyrektor Jerzy Skarbiński przystąpił do pasowania dzieci na ucznia. Już odprężeni i uśmiechnięci uczniowie przyjmowali prezenty od pań z Rady Rodziców. Zwieńczeniem uroczystości był wyjazd do kina na projekcję filmu pt. „O Yeti”. Dziękujemy wszystkim, za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, rodzicom, paniom ze świetlicy szkolnej, panu Jakubowi Kucharskiemu, tacie naszej uczennicy Kalinki, za wykonanie pięknych zdjęć. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, długo pozostanie w naszej pamięci!
Marzena Szymanowska-Syczewska
Iwona Rachwał
Spotkanie z żywym słowem!!!
Dnia 16.10.2019 r. uczniowie klas V – VIII , w dwóch turach , udali się do kinoteatru „Adria” w Bydgoszczy na przedstawienie pt. „Zebranie”. Spektakl dla naszych uczniów przygotował Polski Teatr Dramatyczny Pl. Twórcami tego przedstawienia byli : Paweł Kamiński- reżyser, Martyna Majewska- scenarzystka, Tomasz Kryzymon- muzyka. Czwórka aktorów przedstawiła historię o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie. Widzowie sami musieli zdecydować o tym – kto kłamie , dlaczego kłamie i czy wszyscy kłamią?
Twórcy przedstawienia postawili na bezpośredni kontakt z widzem i dzięki temu uczniowie musieli samodzielnie odpowiadać na wyżej postawione pytania. Ta forma kontaktu aktora z widzem okazała się strzałem w dziesiątkę . Młodzież bardzo chętnie udzielała odpowiedzi, co świadczyło o zinteresowaniu tematyką przedstawienia. Przed nami, w styczniu 2020 r., jeszcze jedno spotkanie z Teatrem Dramatycznym Pl. Myślę, że będzie równie udane.
Małgorzata Nawrocka
Nasze makiety kościoła
W dniach 09 i 17 października 2019 roku dzieci z klasy Ia i Ib wykonywały makiety kościoła podczas zajęć religii. Wszyscy uczniowie chętnie wycinały i sklejały poszczególne elementy budowli sakralnej. Dzięki czemu łatwiej potrafiły zapamiętać poszczególne nazwy elementów znajdujących się w kościele.
Katecheta Łukasz Bucholc
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI - 15.10.2019
Po raz kolejny z wielka radością włączyliśmy się w obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI pod hasłem „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”. Celem akcji było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji, empatii, a także przygotowanie dzieci do właściwej pomocy osobą z dysfunkcją wzroku.
Wychowawcy wszystkich klas, oraz nauczyciele świetlic, korzystając z dostępnych materiałów zapoznali uczniów z zasadami właściwego zachowania się wobec osób niewidomych i słabo widzących. Uczniowie mogli wejść w rolę „niewidomego” i w rolę przewodnika. Opowiedzieć o odczuciach, jakie budzi chodzenie bez możliwości widzenia. Przeszli z zamkniętymi oczami przez ścieżkę sensoryczną z materiałów o zróżnicowanej fakturze. Obejrzeli projekcję filmu „N jak Niewidomy”, zapoznali się z historią białej laski, oraz poznali życiorys Ludwika Braill`a.
Dzieci z klasy „O” wykonały prace plastyczne związane z hasłem tegorocznej kampanii, a w klasach IV – VIII został zorganizowany konkurs, który wymagał od uczniów wiedzy na temat tego święta.
W podsumowaniu akcji uczniowie zwrócili przede wszystkim uwagę na to, że niewidomi pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć samodzielnie i doskonale funkcjonować.
Anna Besztak, Karolina Drzycimska
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom
Zespołu Szkół w Borównie
najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności
zdrowia, pogody ducha, realizacji życiowych pasji i mnóstwa sukcesów
- zarówno zawodowych jak i tych prywatnych, rodzinnych
Dyrekcja
Zespołu Szkół w Borównie
Odbiór certyfikatów
W piątek 11 października w Szkole Podstawowej w Działyniu odbyło się oficjalne, symboliczne wręczenie nagród dla szkół - zwycięzców konkursu „OSE Wyzwanie”.
Certyfikat został przekazany na ręce Dyrektora Zespołu Szkół przez Wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Panią Annę Gembicką.
Wygraliśmy super nagrodę…
We wrześniu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SmartSzkoła” organizowanego przez OSE – Ogólnopolską Sieć Edukacyjną oraz NASK – Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.
Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy VII, Wiktoria Nowak, której rysunek został przesłany do siedziby OSE w Warszawie. Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Karolina Sznajdrowska oraz Lena i Jan Stanisławscy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło na naszym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie odebrali dyplomy oraz upominki z rąk wójta gminy Dobrcz, pana Andrzeja Berdycha.
Serdecznie gratulujemy!
Ale to nie wszystko…
Udział w tym konkursie był jednym z kilku warunków do spełnienia, aby nasza szkoła mogła zawalczyć o nagrodę główną. Kolejne warunki, to zgłoszenie się szkoły do projektu „#OSEWyzwanie” i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększyła również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów „OSE Hero” oraz CodeWeek.
Po spełnieniu tych warunków znaleźliśmy się w gronie 1606 szkół w Polsce, biorących udział w konkursie. Komisja Konkursowa w Warszawie zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. W województwie kujawsko-pomorskim nagrody przyznano 34 szkołom. W naszej gminie zwycięzcami zostały dwie szkoły i jedną z nich jest Zespół Szkół w Borównie.
I najważniejsza informacja…
Nagrodą w konkursie jest najnowocześniejsza pracownia mobilna, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu, którą otrzymamy w tym roku szkolnym.
Jako szkolny koordynator tego projektu, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszej wygranej.
Anetta Flanc
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Jutro... uroczysty apel
W dniu jutrzejszym, 10 października, na sali gimnastycznej o godzinie 11:50 odbędzie się uroczysty apel dla klas 0-VIII, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przychodzą ubrani na galowo.
UWAGA!
W związku z dniem wolnym od zajęć dydaktycznych przypadającym na 14 października, Szkoła Podstawowa w Borównie organizuje w tym dniu zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. 7.00 – 16.00. Informację/zgodę dotyczącą pozostawienia dziecka tego dnia w szkole składamy na ręce wychowawcy papierowo lub przez LIBRUS.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020
14 października 2019 r. – poniedziałek
2, 3 stycznia 2020 r. – czwartek, piątek
21, 22, 23 kwietnia 2020 r. – wtorek, środa, czwartek
30 kwietnia 2020 r. – czwartek
12 czerwca 2020 r. – piątek
W te dni nasza szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, w których mogą uczestniczyć uczniowie. Będą one realizowane w godzinach od 7.00 do 16.00.
Owocowe szaszłyki w klasie "0"
W zeszłym tygodniu klasa „0” wykonała smaczne oraz zdrowe szaszłyki owocowo-warzywne.
Wszyscy wiemy jak ważne są owoce i warzywa w życiu każdego człowieka. Dzieci z klasy „0” realizując tematykę kompleksową samodzielnie przygotowały witaminową przekąskę. Po prezentacji owoców krajowych i zagranicznych oraz warzyw, określeniu ich kształtu, koloru, wielkości, zostały one umyte, obrane ze skórki i pokrojone na małe kawałki. Następnie każde dziecko nakładało ulubione produkty na patyczek. Kolorowe szaszłyki wyglądały bardzo apetycznie, dlatego zostały szybko zjedzone przez dzieci. Nie da się ukryć, że te zajęcia były bardzo smaczne i zdrowe.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak atrakcyjnych oraz kolorowych zajęć.
Sylwia Noak
Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa
Konkurs na... najpiękniejszy różaniec
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie